Antalya
Yayın Tarihi : 12.05.202317:06
Güncelleme Tarihi : 12.05.202317:08
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Umut ve Güven sergisi Taksim Sanat’ta ziyarete açıldı
Umut ve Güven sergisi Taksim Sanat’ta ziyarete açıldı

İyilik İçin Sanat Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ işbirliğinde düzenlenen Umut ve Güven sergisi, Taksim Sanat'ta kapılarını açtı.

Ulusal ve uluslararası alanda başarılar elde etmiş toplam 18 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergiden elde edilecek gelir, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Hatay’da yürüttüğü ‘Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar’ projesine bağışlanacak.

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “Umut ve Güven sergisi bizler için çok büyük önem taşıyor. Sergiden elde edilecek gelir ile deprem bölgeleri için oluşturduğumuz ‘Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar’ projemize katkı sağlanacak. Bu gibi sanat etkinlikleri ile hem depremzedeleri unutmuyoruz hem de onlara katkı sunmaya devam etmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple tüm sanatseverleri ve koleksiyonerleri sergimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Prof. Dr. Marcus Graf ise 6 Şubat’ta meydana gelen depremin, ölçülmesi mümkün olmayan bir acı ve drama yol açtığını belirterek, şunları söyledi:

 

“Milyonlarca insan büyük boyutlarda bireysel ve toplu travmadan muzdarip oldu. Bu bağlamda, Umut ve Güven sergisi, şu anda Hatay’da çadır kentte yaşayan depremzedelere maddi destek sağlamak amacıyla İyilik İçin Sanat Derneğinin İBB Kültür AŞ ile iş birliği içinde başlattığı bu olumlu kolektif ruhun bir parçası olarak kendini konumlandırıyor. Sergiye katılmayı kabul eden 18 çağdaş sanatçının eserlerinin satışından elde edilen ekonomik katkı, toplumun yeniden inşasına destek olmak için kullanılacak. Umut ve Güven sergisi, mutsuzluktan, sefaletten ve felaketlerden çıkış yolu bulmaya yönelik zorlu arayışımızda, sanatın iyileştirici gücünün yanı sıra, karanlıkta bir ışık işlevi görerek umudun keşfedilebileceği ve güvenin inşa edilebileceğini vurguluyor.”

 

Ahmet Oran, Alea Pınar Du Pre, Ayla Turan, Azade Köker, Bedri Baykam, Burcu Perçin, Devrim Erbil, Ebru Uygun, Ekrem Yalçındağ, Emre Namyeter, Gülveli Kaya, Haluk Akakçe, Horasan, Mehmet Güleryüz, Murat Germen, Seydi Murat Koç, Süleyman Saim Tekcan ve Yiğit Yazıcı’nın eserlerinin yer aldığı sergi, 2 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek. (AA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: