Üst üste aldığı kötü sonuçlarla sezon başı hedeflerinin çok uzağında kalan Antalyaspor, son iki maçta aldığı galibiyetlerle biraz olsun nefes aldı. İstanbulspor karşısında galibiyeti son saniyede bulan Antalyaspor, Sivasspor deplasmanında oynadığı oyun ve aldığı galibiyetle sonraki haftalar için olumlu sinyaller verdi.

Ligin 3’üncü haftasında Antalya’da oynanan ve 5 golle kazanılan Trabzonspor maçından sonra ilk defa sahada ne yaptığını bilen bir takım izledik. Özellikle Gaziantep maçının ikinci yarısında başlayan tuhaflık, geçen hafta oynanan maça kadar devam etmişti. 6 hafta süren kötü gidişatta, oyuncuların paralarını alamadıkları için oynamadıklarından tutun da, Nuri Şahin’i istemedikleri için oynamadıklarına kadar pek çok şey yazıldı, çizildi. İstanbulspor maçının son düdüğünden sonra yaşananları görmesem belki ben de buna benzer şeyler düşünebilirdim ama. Hatırlayalım, o maçın ilk yarısında kaçan net fırsatlar gol olsa, Antalyaspor, soyunma odasına 3-4 farkla önce gidebilirdi.

Oyuncuların, kaçan gollerden sonraki yüz ifadeleri ve son saniyedeki golle gelen galibiyete verdikleri tepki, yaşadıkları sevinç kafamdaki soru işaretlerini silmeye yetti. Sivasspor maçının ilk düdüğünden itibaren öz güven ile ilgili sorunlarını çözmüş, gerek fiziksel gerekse de mantal olarak diri bir takım görüntüsü verdi Antalyaspor. Kötü giden 6 haftada oyuncu ve değişiklik tercihlerinden istediği verimi alamayan Nuri Şahin, savunmada heyecan aramak yerine geçtiğimiz yıl rekorlar kıran dizilişe dönünce, Sivasspordeplasmanından kalesinde tek bir isabetli şut dahi görmeden döndü. Sivasspor’un Avrupa yorgunu olduğu haftada alınan net galibiyet önümüzdeki haftalar için bir ölçü müdür, bunu Pazar günü oynanacak olan Karagümrük maçında göreceğiz.

Şimdilik gördüğümüz şey, Nuri Şahin’in, takımı eski gücüne kavuşturmak üzere olduğu. Geçtiğimiz haftalarda, özellikle mental anlamda dibe vurmuş bir takımı kısa süre içerisinde bu duruma getirmek de şüphesiz teknik adam başarısıdır. Maç kazanılır ya da kaybedilir, her sonuç alınabilir ama sahada ayakta kalmak, son saniyeye kadar mücadele etmek bu takımda daha önce gördüğümüz şeyler. Umarım devam eder. Ben en başından beri Nuri Şahin’e inanıyorum ve kötü sonuçlar da alınsa sabredilsin istiyorum. Önümüzdeki hafta Karagümrük maçının günü, saati her şeyiyle çok güzel. Dolu tribünler önünde alınacak bir galibiyet, camiayı yeniden havaya sokar ve üst sıralara tırmanmak için yeni bir serinin yolunu açabilir. Amasız, fakatsız herkesin stada gelerek takımımızın yanında olacağına inanıyorum.