Antalyaspor’un maç sonuçlarını tahmin etmek için, maçtan yaklaşık 1 saat önce açıklanan kadroları görmek yeterli oluyor. Eldeki malzemeye göre en iyi kadronun çıktığı karşılaşmadan istediği sonucu alan Antalyaspor, saçma tercihlerden oluşan bir kadro tercih etmişse –ki bu sezon çok oldu- o maçı başlamadan bitiriyor.

Kayserispor maçından önce maç tahminimi soranlara, Emrecan Uzunhan, Ufuk Akyol, Fredy Ribeiro, Haji Wright dörtlüsü ilk 11’de olursa rahat kazanırız tahmininde bulunmuştum. Futbol oynamasam da, çok anlamadığımı söylesem de, duayenler gibi iyi bir kariyer sahibi olmasam da, sanırım şansımın da yardımı ile bazen tutturduğum oluyor.

Adana Demirspor maçı kadrosunu görünce, yüzde 50 olarak gördüğüm puan şansını sıfıra indirdim. Fernando’nun yokluğunda o bölgede oynayabilecek tek isim Fredy Ribeiro. Savunmadan aldığı topla oyun kuracak, pas yapacak ve atak şekillendirecek kalitede bir ayağa sahip olan Angolalı futbolcunun yerine Bünyamin Balcı’yı tercih etmek, Ufuk-Bünyamin ikilisi ile kale önüne duvar örnek ve şans eseri gol yemezse puan almayı hedeflemektir.

Ufuk ve Bünyamin savunmacı yönleri ile verimli olan, Fernando’nun yanında tamamlayıcı olarak görev alabilecek isimler. İkisi aynı anda yan yana oynatmak, 18 Mart’ın ruhuna uygun “Çanakkale geçilmez” taktiği uygulamaktır ki bu taktik Adana Demirspor gibi takımlara karşı tutmaz.

Kadronda dünya yıldızları Admir Mehmedi, Shoya Nakajima, Sinan Gümüş ve oynamadıkları için isimlerini unuttuğumuz çok sayıda yıldız varken böyle bir tercihte bulunmak harakiri anlamı taşır. Sakatlarsa, niye sakatlar? Hazır değillerse sizin işiniz ne?

Bir karşılaşma daha, teknik ekibin yanlışları yüzünden başlamadan bitti.

Tüm sakat oyuncuları kulüpte toplayıp oynatamayan, kendisine sonsuz kredi tanıyan Aziz Çetin’in ipini çeken Nuri Şahin ve ekibi sanırım Sabri Gülel’in gelişinden de pek mutlu olmamışlar.

Yöneticilerin teknik ekibe karışmalarına hep karşıyım. Ancak Nuri Şahin’e tanınan sınırsız kredi, kulübü borç batağına sürüklemiştir ve takım düşme hattının hemen üzerinde gezinmektedir. Bu takım futboldan anlayan orta halli bir teknik adamın elinde ilk 5’e oynar. Sık teknik adam değişikliğine karşıyım, ancak Antalyaspor’un içinde bulunduğu saçma durumda radikal bir şeyler yapmak gerekiyor. Yoksa bugün Aziz Çetin gider Sabri Gülel gelir, değişen bir şey olmazsa Sabri Gülel de gider yerine yenileri gelir.

Daha önceki yönetimde yer aldığı için biliyordur ancak Sabri Gülel’in tespitleri doğru yapıp, teşhisi de doğru uygulamak gibi bir mecburiyeti var. Transfer döneminde söz sahibi olan yöneticiler, çalışılan menajerler, yapılan saçma sapan mukaveleler ve Nuri Şahin’e verilen yetkiler gözden geçirilmeli.