Antalya
14.01.2023
A
GÜNDEM , SPOR
93 maç ertelendi
93 maç ertelendi

Antalya merkez ve sahillerde yağmur, yüksek rakımlı ilçelerde ise kar yağışının etkisini kaybetmemesi amatör maçları erteletti. 43’ü bugün, 50’si yarın oynanacak toplam 93 amatör maç ileri bir tarihe ertelendi

 

 

Antalya ve çevresinde etkili olan şiddetli yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı nedeniyle hafta sonu oynanması gereken amatör maçların tamamı ertelendi. Günlerdir etkili olan sağanak yağış nedeni ile sahaların maç oynanmaya yetişemeyeceğine kanaat getiren futbol il tertip kurulu, Antalya’da oynanacak tüm amatör maçları ileri bir tarihe erteledi.

KULÜPLERE UYARI

43’ü bugün, 50’si yarın toplam 93 maçı ileri bir tarihe erteleyen kurul, maç programının daha önce açıklandığı için ligi kaydıramadı ve erteleme seçeneğini kullandı. Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, U18, U16, U14 ve U12 Ligi’nde oynanacak toplam 93 maçı erteleyen Futbol İl Tertip Kurulu, en büyük gerekçe olarak sahaların çizilemeyeceğini ve saha zemininin sudan arındırılamayacağını gösterdi. Gelişim Ligi ve Kadın Ligi maçlarını ertelemeyen Tertip Kurulu, açıklamasında, “Transfer sezonunun başlamış olduğu dikkate alınarak, talimatlar gereği ertelenen müsabakada ertelenen müsabakanın oynanacağı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir. Kulüplerimizin mağduriyet yaşamamaları için talimata dikkat etmeleri hususunu hatırlatırız” denildi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: