Antalya
10.01.2023
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Protokolden 10 Ocak mesajları
Protokolden 10 Ocak mesajları

Kent protokolü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.  Vali Yazıcı, "Milletimizin sesi ve vicdanı olma gayesiyle 7 gün 24 saat mesai harcayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun" dedi

 

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI:

"Hiç şüphesiz ki haber almak, haberdar olmak en temel insani ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir. Haberleşme, basın, medya derken hayatımıza giren yeni iletişim teknolojileriyle birlikte doğru bilgiye olan ihtiyaç artarak devam etmekte, dolaylı olarak da gazetecilik mesleğinin önemi git gide artmaktadır. Bu anlamda gazeteciler yüzlerce yıllık meslek ahlakı çerçevesinde çok önemli bir vazifeyi icra ediyorlar. Biliyoruz ki basın, bir milletin müşterek sesidir. Toplumumuzun duygu, beklenti ve hedeflerini dış dünyaya duyuran başlı başına bir kuvvet, köprü ve rehberdir. Gazeteciler bu düsturla gece gündüz demeden çalışıp toplumumuzun bilgi ihtiyacını karşılıyor, milletimizin sesi oluyor. Zaman mefhumu gözetmeksizin gösterdikleri emeğe şahidiz. Her türlü olayda, afette, felakette canlarını hiçe sayarak sahadan bilgi aktarmalarının yanında yaptığımız her işte, attığımız her adımda bu şehir için bu ülke için yapılan her güzel işte onların da çok büyük katkıları, emeği, alın teri var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimizde ve ülkemizde yakaladığımız başarı ve istikrarı devam ettirmek ve daha ileriye taşımak adına gazetecilerimizle birlikte zorlu yolları aşacağımıza, fikirleriyle, kalemleriyle geleceğe daha inançlı ve daha emin adımlarla ilerleyeceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

KEMER BELEDİYE BAŞKANI NECATİ TOPALOĞLU:

"Gazetecilik zor şartlar altında yalnızca büyük bir özveri ile gerçekleştirilebilecek bir meslek. Öncelikle, gece gündüz demeden, yağmur, soğuk dinlemeden vatandaşlarımızın habere ulaşabilmesi için çalışan tüm gazetecilere kolaylıklar ve mesleklerinde başarılar diliyorum. Bu onurlu mesleği icra eden gazetecilerimizin tüm haklarını kazandıkları günlere ulaşmasını temenni ediyorum. Bağımsız bir şekilde mesleğini yapmaya devam eden başta Kemer'imizde ve Antalya'mızda çalışan gazeteciler olmak üzere, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, zorlu görevlerinde hepsine yürekten başarılar diliyorum."

İBRADI BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KÜÇÜKKURU:

"Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Basın Milletimizin müşterek sesi, gözü, kulağıdır. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesini sağlamak, toplumsal konularla ilgili kamuoyu oluşturmak ve gerçekleri araştırmak gibi çok önemli görevleri yerine getirmektedir. Bu duygu ve düşünceyle haberleri kamuoyuna aktarımını sağlamak amacıyla mesai saati gözetmeksizin, canla başla ve büyük bir özveri ile çalışan görevleri sırasında hayatını kaybeden gazetecileri rahmet ve minnetle anıyor, tüm basın mensuplarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum”

ATSO MECLİS BAŞKANI ÖZTÜRK:

"1961 yılında gazetecilerin kazandığı haklı mücadele sonrasında kutlanmaya başlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, basın tarihimiz açısından çok önemli bir tarihtir. Bugün basın çalışanlarının haklı mücadelelerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bizlerin haber alma haklarını ve bilgilenmemizi var güçleriyle yapan yangın, sel, toplumsal olayla ve her türlü zorlu şartta canlarını tehlikeye atarak çalışan bu değerli meslek mensuplarının ülkemizin gelişiminde de büyük bir önemi bulunmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de 'Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır' sözünde belirttiği gibi basın mensuplarımız Cumhuriyetimizin her döneminde koruyucu bir kale görevini yerine getirmiştir. Ben bir kez daha bu şerefli mesleğe mensup olan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, görevleri başında şehit düşmüş basın emekçilerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

 

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI RAMAZAN DÜZEN:

 

 “Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensuplarımız, önemli ve etkin bir denetim organı olmasının yanı sıra demokrasinin temel unsurlarından da biridir. Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.  Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm emektar gazetecilerimize sağlık, huzur ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum. Ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyorum. Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum.”

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: