Antalya
03.01.2023
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Araç kiralamacılarının ruhsat sorunu çözüldü
Araç kiralamacılarının ruhsat sorunu çözüldü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve Kepez Belediyesi’nin güç birliğiyle, araç kiralama sektörünün kanayan yarısı haline gelen ruhsat sorunu çözüldü.  Artık, Kepez Belediyesi sınırları içerisinde araç kiralama kuruluşlarına ‘İdari Büro Ruhsatı’ verilebilecek.

Kepez Belediyesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın güç birliğiyle, araç kiralama sektörünün büyük çıkmazı olan ruhsat sorunu çözüldü.  ATSO Başkanı Ali Bahar, beraberindeki heyetle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, sorunun ivedilikle çözülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Araç kiralama sektörünün farklı sorunlarının da ele alındığı buluşmaya, ATSO Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı, ATSO Meclis Üyeleri Ziya Özden Tezgel, Cafer Yüce, Araç Kiralama Kuruluşları Derneği (AKKDER) Başkanı Çiğdem Koşan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir sorunun daha birlikte ve beraberce çözümlenmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İŞLEMLER KOLAYLAŞTI

Araç kiralama sektörünün ruhsata ve çalışma koşullarına ilişkin bir takım talepleri olduğunu bildiren Başkan Tütüncü, “ Belediyemizin aldığı bir kararla normal ruhsat alınabilecek bir ticari işletmeye, açılabilecek bir dükkana, bir işyerine bundan böyle Kepez Belediyesi olarak, kolaylıkla araç kiralama işyeri ruhsatları verebilmekteyiz. Dolayısıyla birlikte ve beraberce bir meseleyi daha çözmüş olmanın, reel sektörün bir melesini daha ortadan kaldırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.” diye konuştu.

HIZLI BİR ÇÖZÜM

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Ali Bahar’da, araç kiralama sektörünün sorununun kısa sürede çözümlenmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Bahar, “. Araç kiralama sektörümüze işletme ruhsatlarının verilmesi konusunda çok hızlı çözüm getirdik.  Bundan sonra da işleten sıfatı konusunu çözmeye çalışacağız, o da gerçekten büyük bir problem… Dolayısıyla bir sorunu daha çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer 48 komitemize de bu büyüteçle yaklaşacağız.” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: