Antalya
26.11.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
MANAVGAT'TA 25 KASIM AÇIKLAMASI
MANAVGAT'TA 25 KASIM AÇIKLAMASI

 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat Kadın Kolları, Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de destek verdi.

 

CHP Manavgat Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 81 il ve 973 ilçe CHP Kadın Kolları ile eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak basın açıklaması yaptı.Etkinliğe CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar ve CHP'li kadınların yanı sıra Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de katıldı.

İRAN’DAN ÖRNEK VERDİ

CHP Kadın Kolları Başkanı Dilşat Taş, “Bugün bile sınır komşumuz İran'da bile diktatörlüğe karşı sürmekte olan bir kadın ayaklanması var. Ve idam eczası alan kadınlar. Demek ki çıkış sebebi ülkede diktatörlükle başlayan, aileye kadar inen bir serüven" dedi. Güvenli ve huzurlu bir toplumda yaşamanın herkesin hakkı olduğunu ifade eden CHP Taş, etkinliğe katılan erkeklere de ayrıca teşekkür etti. DHA

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: