Antalya
29.10.2022
A
GÜNDEM , SPOR
AFRİKA'DAKİ ANTALYASPOR
AFRİKA'DAKİ ANTALYASPOR

Birçok ülkeden takımda işbirliği protokolü imzalayan Antalyaspor, son olarak Güney Afrika’nın Cape Town şehrindeki Clarewood JPM FC Kulübü ile işbirliğine gitti. Kulübün yeni ismi Cape Town Antalyaspor oldu

Antalyaspor’un tarihinde bir ilk gerçekleşti. Kırmızı-beyazlı camianın artık Güney Afrika'da da Antalyaspor isim ve logosu ile yeşil sahalarda mücadele edecek bir takımı oldu. Güney Afrika'nın Cape Town şehrindeki Clarewood JPM FC Kulübü'nün başkanı Justin Paulsen, eşi Chanae Paulsen, teknik danışmanı Bevan Dicks ve genel menajer Bevan Franch, Antalya'ya gelerek Antalyaspor Kulübü’nü ziyaret ettiler. İki kulübün başkanı, tarihi imzayı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde attı.

 

TESİSLERİ GEZDİLER

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, Başkan Danışmanı Ferda Ramanlı ve Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Planlama Departmanı Koordinatörü Erdem Erdal ile bir araya gelen Clarewood JPM FC kurmayları, Atilla Vehbi Konuk ve Hasan Subaşı Tesisleri ile profesyonel futbol takımının maçlarını oynadığı Corendon Airlines Park Stadı'nı gezdi. Başkan Aziz Çetin, konuklara kulübün tarihçesi, profesyonel futbol dışındaki sportif branşları ve faaliyetlerinin yanı sıra tesisler hakkında bilgiler verdi.

 

CAPE TOWN ANTALYASPOR

Afrikalı konuklar, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde imza töreni için geçtikleri A Blok'ta, Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ile de tanıştı. Başkan Aziz Çetin ve Clarewood JPM FC Başkanı Justin Paulsen, imzaladıkları protokol ile iki kulübün işbirliğini başlattı. İmzalanan protokoldeki anlaşmaya uyarınca Clarewood JPM FC kulübü, ismini Cape Town Antalyaspor olarak değiştirdi. Clarewood JPM FC Kulübü, logosunda da yeni ismine uygun olarak değişikliğe gitti. Başkan Aziz Çetin, imza töreni sonrası konuklara isimlerinin yazılı olduğu Antalyaspor formalarını takdim etti.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: