Antalya
20.10.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Geleceğimiz için mesleki eğitim
Geleceğimiz için mesleki eğitim

AHENK Projesi kapsamında Vali Ersin Yazıcı, 49'ncu ziyaretini Şehit Özcan Şenol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yaptı.

Ziyarette öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Yazıcı'ya Kepez Kaymakamı Nusret Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan eşlik etti. Öğrencilerle kitap okuyup sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına, günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda öğrencilerin merak ettiklerini cevapladı.

SİZLER GELECEĞİMİZSİNİZ

Gençlerle birlikte olmaktan ve okulları ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Sizler bizim ve ülkemizin geleceğisiniz. Sizleri önemsiyor ve seviyorum. AHENK Projemiz kapsamında ağırlıklı olarak meslek liselerine gidiyorum. Meslek lisesi öğrencilerinin ülkemizin geleceğinde çok önemli olduğunu değerlendiriyorum. Türkiye üreterek büyüyecek ve bu üretimi de meslek liselerimiz yapacak. Dolayısıyla meslek liseleri benim göz bebeğim. Bu sebeple en çok meslek liselerini ziyaret ediyorum."  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: