Antalya
26.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Başkan Böcek, zeytin topladı
Başkan Böcek, zeytin topladı

Michelin yıldızlı ve ünlü şeflerinin şovlarına, panellere, konserlere ev sahipliği yapan I. Uluslararası FoodFest  kapsamında ‘Tavşan Yüreği Zeytin Hasadı’ yapıldı.

 

Uluslararası FoodFest Antalya Gastronomi Festivali kapsamında Antalya Zeytin Park içinde kurulan sunum alanında Antalya’nın 15 coğrafi işaretli ürünlerinden biri olan “Tavşan Yüreği Zeytini” tanıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ünlü şefler Rene Frank ve Jaime David Rodriguez zeytinyağının ve zeytinin tadına baktı. Şeflerden tam not alan zeytinyağı, konuklara da ikram edildi.

ZEYTİN ŞİFANIN KAYNAĞI

Ardından yapılan zeytin hasadından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “ Günümüzde zeytinin kömüre, madene veya ranta tercih edilmesini anlamak mümkün değildir. Biz her ne olursa olsun bulunduğumuz Zeytinpark’a da sahip çıktığımız gibi her bir zeytin ağacımıza, tüm doğal değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmalar ardından bahçeye geçerek,zeytin hasadını başlatan Böcek, “Tüm zeytin üreticilerimiz, çiftçilerimiz adına, tarladan sofraya gastronomi sektörü için emek verenler adına, zeytinin değerini bilen ve canı pahasına koruyan çevre dostlarımız adına bu hasadı yapıyoruz.Hasadımızın hayırlı olmasını, tüm zeytin ve zeytinyağı üreticilerimize emeklerinin karşılığını alacakları bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: