Antalya
16.09.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİM
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİM

Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından trafik güvenliği açısından farkındalık yaratmak ve bilinçlenme düzeyini arttırmak için İbradı ve Kepez ilçelerinde öğrencilere eğitim verildi.

 İbradı'da bulunan Nefise Yılmaz İpek İlk ve Ortaokulu öğrencilerine İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, İbradı İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ve Akseki Trafik Jandarma Timleri, Kepez ilçesi Gaziler Mahallesi Gaziler İlk ve Ortaokulu ile Gaziler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Kepez Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekipleri eğitim verdi.

UYUGULAMALI ÖĞRETİLDİ

Jandarma ekipleri eğitimlerde, trafiğin tanımı ve insan hayatındaki önemi, trafik işaretlerinin anlamları, karayolu üzerinde yayaların hareket tarzları, yaya geçitlerinde öğrencilerin hareket tarzı, emniyet kemeri ve kask kullanımının önemi, okul servis araçlarında öğrencilerin hareket tarzı, trafikte saygılı olmanın önemi ve emniyet kemerinin doğru kullanımı konularında toplam 180 öğrenciye ve 7 öğretmene uygulamalı trafik eğitimi verildi. Ayrıca faaliyet kapsamında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerine ait arama kurtarma köpeklerinin gösterisi ile etkinlik tamamlandı. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: