Antalya
23.06.2022
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
VİDEO- Gazipaşa'da çekirge mücadelesi
VİDEO- Gazipaşa'da çekirge mücadelesi

Gazipaşa'ya bağlı Torosların eteklerinde bulunan yaklaşık 40- 55 kilometre mesafedeki Belbaşı, Gökkuzluk, Topsekisi, Ekinçalı, Günnercik, Maha ve Verem gibi yaylalarda tarım ürünlerine zarar veren çekirgelerle mücadele çalışması başlatıldı. 

HABERİN VİDEOSU 

Vatandaşlardan gelen taleplere göre İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Gazipaşa Belediyesi iş birliğinde vatandaşların ektiği ürün ve mahsullere zarar veren çekirgelere karşı ilaçlama yapılarak önlem alınması amaçlanan çalışma Günnercik Yaylası'ndan başladı.

YUVALAR İMHA EDİLİYOR

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, çiftçinin ürünlerine zarar veren çekirgelerle mücadeleye destek verdiklerini söyledi. Yusuf Çelik, "Hafta sonu Günnercik Yaylası'nda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Gazipaşa Belediyesi iş birliği içerisinde kimyasal mücadele çalışmaları yaptık. Ekiplerimiz, çekirgenin çıkmaya başladığı, 'yuvaları' diye bilinen belli bölgeleri tespit edip o bölgelerdeki zararlı çekirgeler imha ediliyor. Çalışmalar titizlikle sürdürmeye devam ediliyor. Vatandaşlarımızın ekim yapmış olduğu tarımsal arazilerde, istilanın yayılmasını engellemeye karşı üreticiden gelen taleplere göre ilaçlamalarımız devam edecek" dedi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: