Antalya
22.06.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
BİRİNCİ TERCİH ANTALYA
BİRİNCİ TERCİH ANTALYA

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis, Antalya'nın Litvanyalı turistlerin tatil tercihlerinde bir numaralı turizm destinasyonu olduğunu vurguladı.

Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Degutis'i makamında misafir etmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirten Vali Yazıcı, "Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'mıza hoş geldiniz. Ziyaretinizin iki ülke arasında olumlu gelişmelere vesile olmasını, ticaret ve turizm ilişkilerimizi güçlendirmesini diliyorum" dedi.

BURADA ÇOK MUTLULAR

Antalya'nın Litvanyalı turistlerin tatil tercihlerinde bir numaralı turizm destinasyonu olduğunu vurgulayan Büyükelçi Degutis şunları söyledi;"Antalya, turizmde Litvanya için bir numaralı pazar yeri ve Litvanyalı turistler Antalya'ya gelmekten çok memnun. Ben de ilk defa 23 yıl önce Antalya'ya gelmiştim ve bu süre zarfında Antalya'ya birkaç kez daha geldim. Her gelişimde Antalya'nın daha da güzelleştiğini, daha kaliteli daha modern bir turizm destinasyonuna dönüştüğünü gördüm. Litvanyalı vatandaşlarımız da benim gibi düşünüyor. Ülkemize geri geldiklerinde de memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Ayrıca az sayıda da olsa Antalya'da yaşayan Litvanyalı temsilcilerimiz, burada yaşayan vatandaşlarımız var. Antalya'nın coğrafi yapısının Litvanya'ya benzemesi ve iklim şartlarının uygun olması sebebiyle yaşamak için Antalya'yı tercih ediyorlar. Burada yaşamaktan da oldukça memnunlar. Litvanya'dan Türkiye'ye tatile gelecek vatandaşlarımız için de onlar çok güzel örnek, birer kılavuz oluyorlar. Litvanyalı vatandaşlarımız burada güvenli bir şekilde yaşayıp güvenli ve huzurlu bir şekilde tatillerini yapıyorlar. Dönerken de küçük hediyelerle de olsa bir şeyler getirerek küçük de olsa ticarete katkı sunuyorlar. Bu güvenli ve huzurlu ortamı oluşturduğunuz ilişkileri güçlü tuttuğunuz için size teşekkür ederiz."

200 BİNİN ÜZERİNDE TURİST

Tur operatörleriyle 2022 yılında 200 binin üstünde Litvanyalı turistin Antalya'ya gelmesi için planlama yapıldığına dikkat çeken Büyükelçi Degutis, Charter Uçuş sayılarının haftada 7-8'e yükseldiğini ve otellerle sezon içerisinde özelikle Temmuz ve Ağustos aylarında sabit fiyat sağlandığı takdirde bu sayının daha da artabileceğine vurgu yaptı. İki ülke arasındaki diplomatik, ticari, turizm ve enerji başta olmak üzere ilişkilerin daha da geliştirilmesi adına karşılıklı görüşlerin dile getirildiği ziyarette Vali Ersin Yazıcı Büyükelçi Degutis'e Antalya'nın tarihi sembollerinin yansıtıldığı bir plaket takdim etti. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: