Antalya
20.06.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Türk Eğitim-Sen mevlit okuttu
Türk Eğitim-Sen mevlit okuttu

Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube, 30. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlamayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde İl Kadın Kollarının üyelerinin de katılımı ile doğa yürüyüşü yapan ve ardından ilçelerarası halı saha turnuvası ve ödül töreninde bir  araya gelen sendika üyeleri emekli ve çalışan üyelerin geçmişlerinin ruhlarına mevlid okutup lokma dağıttı.

Sendika Şube Başkanı Oğuz Öztürk, “Emeği geçen herkesten Allah razı olsun, vefat edenlerin ruhları şad mekânları cennet olsun.Teşkilatımızı kuran büyüklerimiz, otuz yıl önce türlü yokluklar, engeller ve zorluklara rağmen Türk Eğitim Sen’e ruh verdiler. Nice badireleri, nice fedakârlıklar aşarak bu onurlu yolculuğu sürdürdüler. Hepsinden önemlisi sendikal şuurdan yoksun bir ortamda, ahlaklı ve ilkeli sendikal mücadeleyi başlatarak, “Olmaz, yapılamaz…” denileni başardılar” dedi.

ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Türk Eğitim Sen ailesinin koca bir çınar olduğunu ve bu günlere gelinmesine vesile olup ahirete irtihal etmişleri rahmetle anan Başkan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “30.yılımız olan 2022’de tarihimiz boyunca ulaştığımız zirve noktaya geldik. Son bir yılda yaklaşık 65 bin yeni üye kaydı ve yaklaşık 38 bin net artışla büyük bir başarı sağladık. Onurlu mücadelenin, Türk memur sendikacılığının yüz akı bir teşkilatın, İlkeli kararlı mücadeleci sendikacılıkta bir markanın doğduğu tarih 18 Haziran 1992. Bu markada ne mi var? Atatürk ve gösterdiği hedefler var. Andımız, İstiklal Marşımız, Bayrağımız, Türkçemiz var. Bağımsız, ilkeli kararlı mücadeleci sendikacılık var. Bu marka onurlu mücadelenin, umutlu geleceğin tek adresi. 30.Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun! Bu kutlu yolda, mücadelede eden emeğini esirgemeyen, yürekli, cefakar yiğit insanlardan Allah razı olsun. Hayatını kaybetmiş olanlara Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekânları Cennet olsun.”  Murat ŞENTÜRK

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: