Antalya
20.06.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Başkan Esen'den yeni kreş müjdesi
Başkan Esen'den yeni kreş müjdesi

Konyaaltı Belediyesi kreşlerinde eğitim gören öğrenciler, belediye önünde gerçekleştirilen törende mezuniyet sevinci yaşadı.  Törende konuşan Başkan Semih Esen ilçeye 2 kreş ve bin kişi kapasiteli etüt merkezi  yapacaklarını müjdeledi

 

Konyaaltı Belediyesi’nin Uncalı, Gürsu ve Toros Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevleri’nden, 6 yaş grubu öğrencileri mezun olma sevinci yaşadı. Konyaaltı Belediyesi önünde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, başkan yardımcıları ve öğrencilerin aile ve yakınları katıldı. Mezuniyet töreni için birbirinden renkli birçok gösteri hazırlayan minikler, sergiledikleri performansla kendilerini seyretmeye gelenlere keyifli anlar yaşattı. Mezuniyet töreni sonunda karnelerini alan öğrenciler, hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

YENİ KREŞLERİN TEMELLERİ ATILIYOR

Mezuniyet töreni öncesinde konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, öğretmenlerin, bir çocuğa verilecek en güzel hediyenin mutlu bir çocukluk ve iyi bir eğitim olacağı bilinciyle bu seneyi geçirdiğini söyledi. Yakın zamanda iki mahalleye daha kreş temeli atacaklarının da müjdesini veren Esen, bir kreşin Siteler, Uncalı ve Mollayusuf mahallelerine yakın bir konumda, hemen hemen bütün Konyaaltı’na hizmet verebilecek bir noktaya yapılacağını söyledi. Yakın zamanda temeli atılacak olan bu kreşin, 450 öğrenci kapasitesine sahip ve okul öncesi eğitimin en iyi şekilde yapılacağı bir kampüs şeklinde olacağını belirten Esen, ‘’Türkiye’de örneğinin çok az olduğunu düşündüğüm bu projeyi de inşallah seneye bu zamanlar bitirip, yine buradan, bitirdiğimizin müjdesini vereceğiz’’ dedi.

BİN ÖĞRENCİ KAPASİTELİ ETÜT MERKEZİ

Başka eğitim yatırımları da yapacaklarını kaydeden Esen, ‘’Eğitimle ilgili olduğu için bir müjdeyi daha vereyim. Yine önümüzdeki günlerde temelini atacağımız ve kısa zamanda bitirip önümüzdeki sene hizmete açacağımız bir Etüt Merkezimiz olacak. Bugün bir üniversite hazırlık dershanesinin fiyatı tahmin ediyorum 30 bin lira civarında. Biz burada bin öğrenci kapasiteli bir etüt merkezi yapacağız ve en iyi özel eğitim kurumlarındaki standartlara göre yapacağız. Bizim amacımız orada bir yıl boyunca 500 öğrencimize lise hazırlık, 500 öğrencimize de üniversite hazırlık dersi vermek olacak. Bunu da öğrencilerimize ücretsiz olarak yapacağız. “ diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: