Antalya
10.06.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Tanır: Mülkiyet sorunu çözülüyor
Tanır: Mülkiyet  sorunu çözülüyor

ANTALYASPOR Vakfı Başkanı Nafiz Tanır, Hasan Subaşı Tesisleri'nin bulunduğu alandaki mülkiyet sorununda çözüme yaklaşıldığını açıkladı.

Önümüzdeki günlerde seçime gidecek olan Antalyaspor Vakfı'nın Başkanı Nafiz Tanır ve yönetim kurulu üyeleri, Hasan Subaşı Tesisleri'nde gazetecilerle bir araya geldi. Tanır, vakfın mali durumu, seçim süreci ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 49 yıllığına kulübe tahsis edilen tesislerin bulunduğu arazideki sorunlar hakkında bilgi verdi.

407 BİN LİRA ÖDENDİ

2008 yılında açılan davalar nedeniyle hazine tarafından vakfa ecrimisil uygulandığı söyleyen Tanır, “Daha önce yapılandırmaya girmeyen 1 milyon 500 bin liralık borç yapılandırılarak bugüne kadar 407 bin lirası ödendi. Hazineye taksitler halinde ödenmeye devam eden 1 milyon 59 bin liralık borcumuz bulunmaktadır. Antalyaspor Vakfı'nın sermaya artırımıyla beraber Antalyaspor A.Ş.'deki hisse oranı yüzde 36.58'e çıktı" dedi.

HURMA’DAKİ BİNA KONUSU

Vakfın baz istasyonu ve halı sahadan aldığı gelir ile faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Tanır, “Hurma Mahallesi'nde bulunan ALDAŞ A.Ş. tarafından kullanılan binamızın, yapılan testler sonucunda riskli bina olduğu ortaya çıktı ve boşaltıldı. Arsanın değer tespiti ve üzerine yeniden yapılacak bina ile ilgili planlama çalışmalarımız sürmektedir. Bu konuda Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden de görüş alınarak vakıf yararına alınacak karar uygulanmaya geçirilecektir" diye konuştu.

ÇÖZÜMDE SONA YAKLAŞILDI

Meltem Mahallesi'ndeki Hasan Subaşı Tesisleri'nde mülkiyet sorunları nedeniyle yıllardır süren davalar hakkında bilgi veren Tanır, sorunun çözümü noktasında sona yaklaştıklarını söyledi. Tanır, “Vakfımızın fiili kullanım alanları müstakil bir parsel haline getirilip hazine adına müstakil bir parsel oluşturulması hedeflenmektedir. Bu konu ile ilgili 25 binlik, 5 binlik ve binlik planlar Muratpaşa ve Büyükşehir belediye meclislerinde onaylanmıştır. Tesislerin kullanımı ve ileride mülkiyetinin kazanılmasına yönelik çabalarımız devam ediyor" dedi.

 

TANIR’DAN ŞAMPİYON

YÜZÜCÜLERE HEDİYE

Antalyaspor Yüzme Takımı'nın Avrupa'da başarı elde eden sporcularına hediyeler veren Antalyaspor Vakfı Başkanı Nafiz Tanır, “Antalyaspor, büyüyor ve büyüyecek. Bir kaç branşımız vardı eskiden şimdi ise birçok branşta artık çok iddialı milli takım düzeyinde sporcular yetiştiriyoruz. Bundan gurur ve onur duyuyoruz. Yüzmede çok başarılı sporcularımız var. Milli takımda temsil eden gençlerimiz var” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: