Antalya
27.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Yöresel Renkler Festivali başlıyor
Yöresel Renkler Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aradan sonra Yöreler Renkler Festivali’ni yeniden düzenleniyor.  29 Mayıs Pazar günü başlayacak festival 9 gün devam edecek.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin 29 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği Yöreler Renkler Festivali, 7 bin metrekarelik Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleşecek. Festivale bu yıl 53 hemşeri, 9 Yörük ve Antalya’da yerleşik yabancıların kurduğu 7 dernek katılacak. Derneklerin şehirlerinin, ilçelerinin yemeklerini, el sanatlarını, doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtacağı stantlar festival süresince 12.00’den gece saat 24.00’e kadar açık olacak.

TÜM KOMŞULARIMIZI BEKLİYORUZ

Bu yıl yoğun bir katılım beklediklerini aktaran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Festivalimizi, herkesin kendini birinci sınıf hissetmesini sağlamak için gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin 7 bölgesi, festivalimizde yemekleri, türküleri, dansları ve el sanatlarıyla kendi ifade ediyor. Yabancı ülkelerin dernekleri de aynı şekilde festivalimizde yer alıyor. Karadeniz akşamında horon, Doğu Anadolu akşamında halay çekiyoruz. Ege akşamında ise zeybek oynuyoruz. Tüm komşularımızı bekliyoruz” dedi. 

DOLU DOLU PROGRAM

Yöreler Renkler Festivali, 29 Mayıs’ta Doğu Anadolu Gecesi ile başlıyor. Gecede Ender Balkır, Ali Gündüz ve Muratpaşa Halk Dansları Topluluğu sahne alacak. Festivalin ikinci günündeki Ege ve Marmara gecesinde ise İbrahim Pala, Orhan Gürsoy  ve Yolu Bilgiç sahnede olacak. 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Akdeniz Gecesi’ndeki etkinliklerde Sami ve Sevil Demircioğlu’yla İbradı Belediyesi Halk Dansları Ekibi ve Ümmü Erbil yer alacak. 1 Haziran’da ‘Komşu Ülke Dernekleri Gecesi’yle devam edecek festivalde 2 Haziran’da ise  İç Anadolu Gecesi gerçekleştirilecek. Gecede Hanifi Berber Fatih Demirhan sahne alacak. 3 Haziran’da  yapılacak Karadenizliler  Gecesi ise kemençe konseriyle başlayıp Yayla Trio ve Grup Samida konseriyle devam edecek. 4 Haziran’da Güneydoğu Anadolu Gecesi’nde de Hüseyin Uğurlu ve ardından Sinan Serkut sahne alacak. Festival, 5 Haziran’da komşu ülke dernekleri gecesiyle sona erecek.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: