Antalya
23.05.2022
A
GÜNDEM , EĞİTİM
Birikim Okulları büyüyor
Birikim Okulları büyüyor

Antalya Birikim Okulları, Kızılarık Mahallesi’ndeki Muratpaşa kampüsü ile 2022-2023 eğitim- öğretim döneminde kapılarını eğitime açmaya hazırlanıyor. Okulun Kurucusu Ramazan Metin, “Eğitim teknolojileriyle yeni nesil okulculuğun öncüsüyüz” dedi.

 

Antalya Birikim Okulları, Muratpaşa kampüsü ile yeni eğitim öğretim sezonunda eğitime damga vurmaya hazırlanıyor. Basın mensupları ile kahvaltıda buluşan ve eğitimde maneviyat vurgusu yapan Antalya Birikim Okullar Kurucusu Ramazan Metin,“Birikim Okulları olarak 2018 tarihinde Antalya Lara Kampüsünde eğitime başladıklarını ve Antalya MuratpaşaKampüsünün2022-2023 yılı eğitim öğretim yılında faaliyete gireceğini söyledi.

17 KAMPÜS 42 OKUL

Yeni kampüsün modern yapısı, sınıfları ve sosyal donatılarıyla Antalya’ya hizmet vereceğini belirten Metin,“Eğitime gönül vermiş insanları bir araya getiren Birikim Okullarımız, 1996 yılından bu yana hizmet vermektedir. Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kuruldu. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dershane ile eğitim-öğretim hayatına başladı. Bugün 17 Kampüsü 42 okul ile eğitim öğretim alanında hizmet vermektedir. Anaokulundan üniversiteye kadar tüm sınıf seviyelerinde ortaya koyduğu özgün eğitim felsefesi, deneyimli öğretmen kadrosu ve pedagojik donatı alanlarıyla çocuklarımıza yaşam alanı sunuyoruz. Geçmişten bugüne ülkemizin eğitim alanındaki en önemli kurumlarından biri olan okullarımız; ortaya koyduğu eğitim yaklaşımları ve uygulamaları, eğitim teknolojileriyle yeni nesil okulculuğun öncüsüdür.” dedi.

 

HAYAT DENGE MODELİ

Okullarında “Hayat Denge Modeli”ni uyguladıklarını anlatan Metin, bu modeli şöyle anlattı:“Özgün ve milli bir modeldir. Kendi medeniyet dünyamızın referanslarından hareket eder. Evrensel olanı da dikkate alır, ondan istifade eder. Bütüncül bir yaklaşıma sahiptir. İnsanı sahip olduğu bütün yönleriyle ele alır, onun eğitiminde bu bütünlüğün korunması gerektiğini vurgular. Eğitim felsefesinin sorularına yeni cevaplar verir. Oluşturduğu eğitim yaklaşımının uygulama imkânlarını ortaya koyar, öneriler sunar. Fıtrattan ummana hayat akışı içerinde insanı hayatın merkezine koyup bu merkez üzerinde oluşabilecek olumlu olumsuz tüm süreçlere karşı insan ruhu ve gelişimini hayata hazırlar.”

Murat Şentürk

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: