Antalya
21.05.2022
A
GÜNDEM , ÇEVRE
MAVİ BAYRAKTA BU YIL DA LİDERİZ
MAVİ BAYRAKTA  BU YIL DA LİDERİZ

TURİZMİN başkenti Antalya, Türkiye'nin en çok mavi bayrağa sahip ili olma özelliğini bu yıl da korudu. Kentte 229 plaj, 5 marina, 15 turizm teknesi ve 1 bireysel yat, mavi bayrak ödülünün sahibi oldu.

Merkezi Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta bulunan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE), mavi bayrak ödüllerinin 2022 değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Türkiye,mavi bayraklı 531 plajı, 24 marinası, 5 bireysel yatı ve 15 turizm teknesiyle dünya üçüncüsü olurken turizmin başkenti Antalya ise Türkiye’nin mavi bayrak şampiyonu oldu. 

ANTALYA BİRİNCİ OLDU

Turizmin başkenti Antalya, mavi bayraklı 18 il arasında bu yıl da zirvedeki yerini korudu. Kentte 229 plaj, 5 marina, 15 turizm teknesi ve 1 bireysel yat mavi bayrak ödülünün sahibi oldu. Mavi bayraklı plaj sayıları Antalya'da 229'a, Muğla'da 111'e, Mersin'de 11'e, Kırklareli ve Sakarya'da 2'ye yükseldi. Antalya'da Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Lara 1 ve Lara 2 halk plajları ile yine bakanlığa ait Manavgat, Beldibi ve Çamyuva halk plajları bu yıl mavi bayrak almaya hak kazanan plajlar arasında yer aldı. Alanya Limanı'nda demirli bir yata da mavi bayrak verilirken Alanya, Konyaaltı, Kemer, Finike ve Kaş'taki 5 marina da mavi bayraklarını göndere çekti.  DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: