Antalya
17.05.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
BÜYÜK COŞKUYA BÜYÜK HAZIRLIK
BÜYÜK COŞKUYA BÜYÜK HAZIRLIK

MİLLİ mücadelenin başlangıcı 19 Mayıs'ın 103'üncü yıl dönümü ve Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, hem denizde teknelerle hem Konyaaltı Varyant'tan Cumhuriyet Meydanı'na fener alayları düzenlenecek. Fener alayı sonrası meydanda Burcu Güneş ve Emircan İğrek konser verecek.

Ebedi önderimiz Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 103'üncü yıl dönümü Antalya'da coşkuyla kutlanıyor. Kentteki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce Antalya Müzesi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren Gençlik Yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından Cumhuriyet Meydanı'nda gençlik merkezlerinin konseri düzenlendi.

MEYDANDA ÇELENK TÖRENİ

19 Mayıs Perşembe günü yapılacak kutlamalar, saat 09.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak. Saat 10.45'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Antalya Spor Salonu'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine geçilecek. Kutlama programında halk oyunları ekipleri ve yabancı grupların gösterisi, gençlik konseri ve  sportif gösteriler yer alacak.

DENİZDE VE KARADA FENER ALAYI

Büyük bir coşkuya sahne olacak kutlamalar kapsamında hem denizde hem karada fener alayı düzenlenecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce saat 12.30'da ise Kaleiçi Marina'dan Konyaaltı Varyant'a kadar teknelerle deniz korteji yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi is her yıl on binlerce Antalyalının katıldığı Konyaaltı Varyant'tan Cumhuriyet Meydanı'na kadar meşaleler eşliğinde yürüyüş gerçekleşecek. Saat 20.00'de başlayacak yürüyüşün bitmesiyle Cumhuriyet Meydanı'nda etkinlikler başlayacak. Burada toplanacak 10 binlerce Antalyalı’ya  Burcu Güneş ve Emircan İğrek konser verecek. Serik Çınaraltı Meydanı'nda ise Serpil Efe konseri gerçekleştirilecek. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: