Antalya
16.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Çevrecilik hobi değildir
Çevrecilik hobi değildir

Muratpaşa 3. Çevre Festivali kapsamında düzenlenen Gripin konserinde bir konuşma yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  “Çevre duyarlılığı asla bir hobi, sosyal faaliyet değildir. Yaşamımızın, içtiğimiz suyun ve soluduğumuz havanın savunulmasıdır.” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlendiği Çevre Festivali, Gripin konseriyle devam etti. Festivalin gerçekleştiği Adalya Vakfı Engelsiz Kafe Yaşam Alanı’nın yanında düzenlenen konserde binlerce genç bir araya geldi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, konser öncesi stant ve atölyeleri gezerek katılımcılarla sohbet etti ve onları sertifikalarını verdi.   

UKRAYNA KONSOLUSU DA KATILDI

 Konseri, Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte takip ederken dinleyiciler arasında Ukrayna Antalya Konsolosu Emir Rustamov da yer aldı. Başkan Uysal, “Ukrayna ve yeryüzündeki bütün savaşlara karşıyız. Konuyla ilgili bütün siyasetçileri savaşı durdurmaya davet ediyoruz. Savaştan zarar gören halkların yanındayız. Ukrayna halkının da yanındayız” şeklinde konuştu. Başkan Uysal, çevre duyarlılığının asla bir hobi ve sosyal faaliyet alanı olmadığını belirterek, “Çevre için yaptıklarımız; yaşamımızın, içtiğimiz suyun ve soluduğumuz havanın savunulmasıdır.” dedi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: