Antalya
Yayın Tarihi : 13.05.202201:16
Güncelleme Tarihi : 12.05.202218:19
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Manavgat’ta el emeği sergisi
Manavgat’ta el emeği sergisi

MANAVGAT Belediyesi ve Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile İ düzenlenen iğne oyası, mefruşat, nakış, giyim, resim, ahşap boyama, kum sanatı ve rölyef kurslarında eğitim alan yaklaşık 1000 kursiyer, 6 ay boyunca yaptıkları 2 binin üzerindeki eseri beğeniye sundu.

MANAVGAT Belediyesi ve Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile İbrahim Sözen Gençlik Merkez ve Salkımevler Kurs Merkezi’nde düzenlenen iğne oyası, mefruşat, nakış, giyim, resim, ahşap boyama, kum sanatı ve rölyef kurslarında eğitim alan bin kursiyer, 6 ay boyunca yaptıkları 2 binin üzerindeki eseri Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Yıl Sonu Sergisi' ile beğeniye sundu.  15 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak serginin açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Kırteke, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, eğitimciler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.Birbirinden güzel Atatürk tabloları, nakışlar, giyim ve ahşap boyama sanatı eserleri ise büyük bir beğeni topladı.

YENİDEN AYAĞA KALKTIK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “ Manavgat’ımızda yaşadığımız felaketten sonra ayağa kalktık ve yeniden hayata başlamaya hep birlikte gayret ettik. Bu süreci el ele vererek aştıktan sonra sosyal aktivitelerimize yeniden başladık. Kadınlarımızın üretmesinden, onların yaratıcı güce sahip olması çok güzel. Emeği geçen tüm kursiyerlerimize, hocalarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı sergimizi izlemeye davet ediyorum.” dedi. HABER 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: