Antalya
10.05.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
VİDEO- Yörük Festivali’ne 'Zara'lı kapanış
VİDEO- Yörük Festivali’ne  'Zara'lı kapanış

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Yörük Türkmen Festivali, Zara, konseriyle sona erdi.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, üç gün boyunca festivale akın eden vatandaşlara teşekkür ederek, festivalin gelenekselleşerek devam edeceğini söyledi.

 

HABERİN VİDEOSU 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali, üçüncü ve son gününde yoğun ilgi gördü.  Antalyalılar sabahın ilk saatlerinden itibaren festivalin gerçekleştirildiği Aksu Solak Mahallesi At Çayırı Mevkii'nde akın etti. Hatta burada uzun kuyruklar oluşturdu.

ŞÖLEN HAVASI

Alanı dolduran vatandaşlar, Yörük havaları ile coştu. Türk Dünyası'ndan Halk Oyunları gösterisi ve Kırgızistan Halk Müzikleri, gösteri ise büyük beğeni topladı. Uğur Önür’ün  verdiği konserde yoğun ilgi ördü. Ardından sahne alan Kırgızistan Halk Müzikleri konseriyle Salamat Sadıkova izleyenlere muhteşem saatler yaşattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 6 Mayıs Cuma günü başlayan ve üç gün süren Uluslararası Yörük Türkmen Festivali'nde adeta kültür şöleni yaşandı.

ZARA'DAN MÜZİK ZİYAFETİ

Gün boyu renkli etkinliklere sahne olan Yörük Türkmen Festivali'nin finali Zara konseriyle tamamlandı. Türk Halk Müziği'nin güçlü sesi Zara, konserde en güzel parçalarıyla sevenlerini coştururken, sahne performansıyla keyifli bir akşam yaşattı.

BAŞKAN BÖCEK'TEN PLAKET

Yörük Türkmen Festivali'nin kapanış töreninde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Zara konserini izledi. Başkan Böcek, konser anısına Zara'ya çiçek ve plaket takdim ederek, "Yörük ve Türkmen vatandaşlarımıza üç gün boyunca bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Yörük-Türkmen kültürünü üç gün boyunca doya doya yaşadık. Kültürümüzü tanıttık, yaşattık. Festivalimizi gelecek yıllarda da devam ettireceğiz. Sizlerin desteğiyle, birlikte yaparız anlayışıyla festivalimizi daha da büyüterek geliştirerek devam ettireceğiz. Bu vesileyle festivale emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum" dedi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: