Antalya
Yayın Tarihi : 27.04.202201:18
Güncelleme Tarihi : 26.04.202213:19
A
GÜNDEM , SAĞLIK
Tabiplerin hak arama mitingi
 Tabiplerin hak  arama mitingi

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Antalya Tabip Odası’nı ziyaret etti. Burada hekimlere çalışmalar hakkında bilgi veren Fincancı, “29 Mayıs'ta Ankara'da yapacağımız mitingde taleplerimizi en güçlü şekilde dile getireceğiz” dedi.

Isparta – Burdur Tabip Odası Başkanımız Prof. Dr. Nermin Karahan’ın uğradığı saldırı nedeniyle acilen bölgeye gelen Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı,  1 Mayıs'ta Türkiye'nin dört bir yanında "Bu Düzen Böyle Gitmez! Birlikte Değiştireceğiz" diyerek tüm emek meslek örgütleriyle en güçlü şekilde, omuz omuza, hep birlikte meydanlarda olacaklarını vurguladı. 29 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak büyük miting hakkında da bilgi veren Fincancı, “Tüm sağlık emek-meslek örgütleriyle süreç yürüteceğiz. Türkiye'nin dört bir yanından gelerek beyaza bürüdüğümüz mitingde taleplerimizi en güçlü şekilde dile getireceğiz” dedi.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Toplantıda hekimler, yaşadıkları sorunları ve TTB’den ve tabip odasından beklentilerini dile getirdiler. TTB’nin Haziran ayında Ankara’da büyük kongresini toplayacağını da hatırlatan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı “Bölge tabip odalarımız genel kurul ve seçimlerini tamamladı. Bölgelerden gelen delegelerimizle büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Bölge tabip odaları genel kurullarında alınan kararları, önerileri, istekleri masaya yatırıp Ankara’da hep birlikte konuşup kararlar alacağız. Sorunlarımızın çözümüne yönelik bir programı, tüm meslektaşlarımızla birlikte oluşturacağız.” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: