Antalya
19.04.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Çocukların tarım zirvesi
Çocukların  tarım zirvesi

Tarımı, gelecek nesillere tanıtmak ve sevdirmek amacıyla 23 Nisan Cumartesi günü Zeytinpark’ta “Tarım ve Çocuk Çalıştayı” düzenlenecek. Çalıştay’ta çocukların önerileri rapor haline getirilecek.

Antalya Ticaret Borsası(ATB), Antalya Tarım Konseyi (ATAK), Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Tarım ve Çocuk Çalıştayı” düzenlenecek. “Tarım ve Çocuk Çalıştayı” kapsamında, akademisyenler tarafından çocuklara, geçmişten günümüze tarım, çevre, su ürünleri, hayvanların ve bitkilerin dünyası konularında eğitimler verilecek.

ÇOCUKLARIN GÖRÜŞÜ ALINACAK

Eğitimin ardından çocuklar, öğrendiklerini kendi aralarında tartışıp, tarımla ilgili görüş ve önerilerini dile getirecekler. Çocukların görüş ve önerileri, çalıştayın sonuç raporuna yansıyacak. Çalıştayda, Prof. Dr. Bülent Topkaya çevre eğitimi, Prof. Dr. Jale Korun su ürünleri eğitimi, Prof. Dr. Tuncay Neyişçi ekoloji eğitimi, Doç. Dr. Aşkın Galiç hayvansal üretim eğitimi, Doç. Dr. Nafiye Ünal bitkisel üretim eğitimi verecek.

TARIMIN FARKINDALIĞI ARTACAK

Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, stratejik sektör olan tarımın öneminin her geçen gün arttığını belirterek, gelecek nesillerin tarımı tanıması gerektiğini söyledi. İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, tarımla ilgili üretici ve sektöre yönelik çok sayıda çalışma yaptıklarını belirterek, çocuklara yönelik çalışmaları da ihmal etmediklerini kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, geleceğin mimarı çocuklar ve gençlerin her alanda yetkin ve etkin bireyler olarak yetişmelerini öncelediklerini kaydetti.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: