Antalya
07.04.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Vali’den şehit ailelerine iftar
Vali’den şehit  ailelerine iftar

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı şehit ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verdi. Burada bir konuşma yapan Yazıcı, "Şehitlik ve gazilik en yüksek onur ve en büyük şereftir." dedi.

Antalya Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gazilere yönelik gerçekleştirilen iftar programına Antalya Vali Ersin Yazıcı eşi Hanife Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kurum müdürleri, gaziler, gazi aileleri ve şehit yakınları katıldı. İl Müftülüğü Musiki Korosu konseri ile başlayan iftar programında Yazıcı çifti, masaları gezerek şehit, gazi aileleri ve çocuklarıyla sohbet etti.

EN BÜYÜK ONUR

Gazi ve şehit ailelerine davetlerini kırmayıp geldikleri için teşekkür eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Şehitlik ve gazilik bir insana nasip olacak en yüksek onur en büyük şereftir. Vatanı milleti ve bayrağı için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Bu destan öyle yüzyıllar öncesinden kalma bir efsane değildir. Güvenlik güçlerimiz milletin selameti, devletin bekası için vatanın dört bir yanında nöbet tutuyor, gerektiğinde şehit düşüyor, gazi oluyor. Sizlerle bir arada olmak benim için büyük bir onur ve şereftir. Allah gelmiş, geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimize hayırlı ömürler versin. Çocuklarınızı size, sizi de çocuklarınıza bağışlasın" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: