Antalya
26.01.2022
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
29 yıl sonra kar sevinci-VİDEO
29 yıl sonra  kar sevinci-VİDEO

ANTALYA kent merkezine 29 yıl aradan sonra kar yağdı. Meteorolojinin yaptığı ihbarın heyecanı ile uyumayan Antalyalılar,  sabaha karşı başlayan kar yağışının keyfini çıkardı.

Antalya'da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde 5 santim olarak ölçülmüştü. Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda kent merkezinde beklenen kar, saat 03.00 sıralarında başladı. Yağış, kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, yüksek rakımlı yerlerde kar şeklinde görüldü. Meteorolojiden karın yağacağı haberini alan Antalyalılar, heyecandan gece uyumadı. Yağışın başlaması ile heyecan yerini sevince ve coşkuya bıraktı

HATIRA FOTOĞRAFI

Zaman zaman şiddetini arttıran kar yere düşer düşmez erirken, birçok kişi o anları cep telefonları ile görüntüledi. Bazıları kar altında koşup eğlenirken, bazıları da uzaklardaki sevdiklerini telefonla arayarak heyecanlarını paylaştı.

SEYİR TERASINDA KEYİF

Konyaaltı seyir terasına ailesi ile birlikte gelen Dr. Mehmet Ayni, “Çok mutluyuz. Bu saate kadar kar yağmasını bekledik. Özellikle kızım istedi. Onun için hastanede nöbetçi olduğum halde uyuyamadım. Kızımı kar seyretsin diye getirdim” dedi. Karı çok sevdiğini ve gördüğünde ağladığını söyleyen Azime Nur Ayni de, “Antalya'da kar görmek çok güzel bir duygu. Mutluyum yani" dedi.

İLK KEZ KAR GÖRDÜ

29 yıl önce kar yağdığında ilkokula giden bir öğrenci olduğunu anlatan Esma Yılmaz, “O zaman ilkokul birinci sınıf öğrencisiydim. Şimdi yeniden görmek nasip oldu. Çocuklarımla birlikte kar yağışını seyretmek için hiç uyumadık. 29 yıl önce yağdığında kar tutmuştu. Şaşkınız" diye konuştu.Daha önce hiç kar görmediğini anlatan Mehmet Emin Korkmaz ise, “Kar görmek için sabah erkenden uyandım. Çok heyecanlıyım. Sevinçli ve heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

KAR KAZALARI YAŞANDI

Bu arada kentte kar nedeniyle kayganlaşan yollarda kazalar meydana geldi. Çok sayıda araç maddi hasarlı kazalara karışırken, trafikte de aksamalar yaşandı

.DHA-İHA

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: