Antalya
22.01.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ARABAŞI BULUŞMASI
ARABAŞI BULUŞMASI

AKDENİZ Konyalılar Federasyonu, Antalya'da yaşayan Konyalıları geleneksel 'Arabaşı Çorbası Gecesi'nde buluşturdu.

Kepez İlçesi'ndeki bir düğün salonunda düzenlenen geceye Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akdeniz Konyalılar Federasyonu'na bağlı dernekler ve üyeleri katıldı. Akdeniz Konyalılar Federasyonu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, 'Arabaşı Çorbası' gecesinin geleneksel her yıl Ocak ayında düzenlendiğini, bölgede yaşayan Konyalıları bir araya getirdiğini söyledi. Başkan Cengiz, "Hemşehrililerimiz bu gecede tanışıp kaynaşıyor, soğuk günlerin sıcak çorbası 'Arabaşı'nı içerek ısınıyorlar" dedi.

LEZZETİNE DOYAMADIM

Konyalı aşçı ve kadınların pişirdiği 'Arabaşı' çorbası ikram edilen Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal'da, çorbanın lezzetine doyamadığını söyledi. Başkan Uysal, "Şehrimizdeki varlığınızla gurur duyuyoruz, iyi komşuluğunuz için teşekkür ediyoruz" dedi, hemşehri derneklerinin her zaman yanında olduklarına vurgu yaptı.

TAHTA KAŞIKLA HALAY ÇEKİLDİ

Çorba ikramının ardından Konyalı sanatçı Muzaffer Sarıkaya ve saz ekibi sahne aldı, Konya yöresine ait türküleri seslendirdi. Yöresel halk dansları, tahta kaşıklı halaylar ile renklendi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: