Antalya
22.01.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
Yaylada yürek ısıtan sürpriz
Yaylada yürek ısıtan sürpriz

Kadının Sesi Derneği Başkanı Yücetaş ve hayırseverler köy okulundaki öğrencilerin okuma bayramlarını kutladı ve minik yüreklerin sevincine ortak oldu.

 Korkuteli Sımandır (Ulucak) Yaylası’nda bulunan Şehit Mustafa Demir İlkokulu’na sürpriz ziyarette bulunan Dernek Başkanı İnayet Öztürk Yücetaş ve üyeler, hayırseverlerin gönderdiği pasta ve hediyeleri minik yüreklerle paylaştı. Bazı öğrenciler hayatlarında ilk kez pastalı bir kutlamaya tanıklık etti.

ÇİFTE KUTLAMA

Aldıkları hediyelerle sevinçten havalara uçan Şehit Mustafa Demir İlkokulu öğrencilerinin mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirten Yücetaş projeyi şöyle anlattı:  “Başlattığımız bu proje ile köy okullarında okuyan çocuklarla destekçilerimizin doğum günlerini farklı farklı köy okullarında kutluyoruz. Destekçilerimiz pahalı kutlamalar yerine köy okullarında okuyan öğrencilerimize doğum günü pastası ve hediyeler gönderiyorlar. Hayatlarında ilk defa pasta yiyen çocuklarımızın mutluluğunu görmek gerçekten doyumsuz. Projemize destek veren herkesten Allah razı olsun. Bu proje ile farkındalık oluşturmak istiyoruz. Korkuteli Sımandır’daki köy okulumuza geldik. Hem çocuklarımızın okuma yazma öğrenmesini yani okuma bayramlarını hem de kendi doğum günümüzü çocuklarla birlikte kutluyoruz. Onlara meyveli ve çikolatalı pastalar yaptırdık, hediyeler getirdik”

OKUL ZİYARETLERİ SÜRECEK

Hayırseverlere de çağrıda bulunan İnayet Öztürk Yücetaş, Kadının Sesi Derneği olarak böyle etkinliklere öncülük etmekten mutluluk duyacaklarını, minik yüreklerin gözlerindeki o ışığa tanıklık etmek isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti. Yücetaş, okul ziyaretlerinin tüm hızıyla süreceğini de sözlerine ekledi. Murat ŞENTÜRK

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: