Antalya
20.01.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Yaşlı adam kurtarıldı
Yaşlı adam  kurtarıldı

Çatısı akan derme çatma bir evde kötü koşullar altında yaşam mücadelesi veren 76 yaşındaki Mustafa Özerdem’in imdadına Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişti.

Kepez İlçesi Fatih Mahallesi’nde muhtar ve mahalle halkının yardımlarıyla tek başına hayatını sürdürmeye çalışan 76 yaşındaki Mustafa Özerdem, kış koşullarının ağırlaşmasıyla adeta yaşam mücadelesi vermeye başladı. Mahalle Muhtarı Yunus Yıldız’ın bildirmesi üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve sosyal hizmet uzmanları harekete geçti. Ekipler eve vardıklarında Mustafa Özerdem’i çatısı akan ve çamur içinde kalan köhne odasında, ıslak bir yatakta yaşam mücadelesi verirken buldu. Sağlık sorunları bulunan yaşlı adama yakın ilgi ve şefkat gösterildi. Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Birimi doktorları tarafından muayene edildi.

HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLECEK

Temiz kıyafet ve ilaçları temin edilen Mustafa Özerdem, geçici olarak Büyükşehir Belediyesi Hasta Yakınları Sosyal Tesisi’ne yerleştirildi. Yaşlı adam geceyi sıcak ve temiz yatağında geçirdi. Mustafa Özerdem, gerekli tedavi ve bakımları tamamlandıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde özel bir huzurevine yerleştirildi.  HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: