Antalya
14.01.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Ulaşım zammına tepki
Ulaşım zammına tepki

Antalya kent merkezinde toplu taşıma esnafının talebi üzerine ulaşım ücretlerine yüzde 25 zam yapılması kararı alındı. Zam kararına tepki gösteren vatandaşlar, çok zorlanacaklarını belirtti.   

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu’nun aldığı kararla toplu ulaşıma ortalama yüzde 25 oranında zam yapıldı. Kararla birlikte 4 lia 10 kuruş olan tam biniş toplu taşıma ücreti 5 ila 20 kuruşa çıktı. 3 lira 65 kuruş olan emekli ve öğretmen taşıma ücreti 4 lira 50 kuruşa,  2 lira 40 kuruş olan öğrenci ücreti 2 lira 65 kuruşa yükseldi. Aktarma ücreti ise 1,50 lira oldu. Öte yandan toplantıda öğrenci servisleri ile ilçelerdeki toplu taşıma ücretleri de yüzde 25 ila yüzde 29 oranlarında arttırıldı. Yeni tarife yarından itibaren uygulanacak.

ERTELENSE İYİ OLURDU

  Zammın ileri bir tarihte yapılmasının daha uygun olacağını belirten Muhammed Yiğit adlı vatandaş, “Halkı düşünen yok. Zam üzerine zam geliyor. Bu zammı neye istinaden yapıyorlar? Otelde çalışıyorum, otel kapalı. Bu zammı daha ileriye erteleyebilirlerdi” dedi.

DAR GELİRLİ ZORLANACAK

 Gelen zammın her kesimi zora sokacağını belirten Ramazan Özkurt adlı vatandaş ise, “Günlük toplu taşıma kullanıyoruz. 5 TL 20 kuruş biraz zorlayacak bizi. Öğrencileri de zorlayacak, asgari ücretle çalışanları da. Her türlü zorlar yani. Emeklisinden tutun öğrencisine kadar. 3-3.5 TL arasında olsaydı ulaşım fiyatı mantıklı olurdu” diye konuştu. İHA

                                        

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: