Antalya
14.01.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
6 çocuğu yetim kaldı
6 çocuğu yetim kaldı

Güvenlik görevlisi Hakan Ökten'i (41) tabancayla öldürmekten ömür boyu hapsi istenen Mevlüt Koyuncu'nun (53)  yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü. Ökten'in annesi Keziban Ökten, “Oğlumu neden öldürdün, 6 çocuğu neden yetim bıraktın?" diyerek gözyaşı döktü.

Olay, geçen yıl 20 Mayıs'ta Kepez ilçesi Antalya Bulvarı'nda meydana geldi. Hakan Ökten ile Havva B., 42 CTB 54 plakalı araçla saat 20.30 sıralarında ormana gitti. Araçta oturan Hakan Ökten ile Havva B.'nin yanına gelen Mevlüt Koyuncu, üzerindeki tabancayı çıkarıp 3-4 el ateş etti. Ökten, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan, evli ve 6 çocuk babası Hakan Ökten'in cenazesi, Konya'nın Doğanhisar ilçesinde toprağa verildi.

ÜÇÜNCÜ KEZ HAKİM KARŞISINDA

Sanık Mevlüt Koyuncu, Antalya 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık duruşmaya SEGBİS ile katılırken, Hakan Ökten'in ailesi ile taraf avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada dinlenen maktul yakınları, sanığın cinayeti planlayarak işlediğine dikkat çekerek, Hakan Ökten'e tuzak kurulduğunu, sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını talep ettiklerini söyledi. Hakan Ökten'in annesi Keziban Ökten, SEGBİS ekranındaki sanığa bakarak, “Oğlum çok efendiydi. 6 çocuğu vardı. Sen oğlumu planlayarak öldürdün. Oğlumu neden öldürdün? 6 çocuğu neden yetim bıraktın" dedikten sonra ağladı. 

ÖMÜR BOYU HAPSİ İSTENİYOR

Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında, sanığın 'kasten insan öldürme' ve 'hakaret' suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, ömür boyu hapsi istenen sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: