Antalya
10.12.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
53 bin 640 kişi ziyaret etti
53 bin 640 kişi ziyaret etti

“Keşfet, Büyük, Kazan” mottosuyla düzenlenen 20. Growtech Fuarı’nın ziyaretçi sayısı 2019’daki fuara göre yüzde 26 artarak 23 bin 640 kişiye ulaştı. 25 ülkeden 510 firmanın stant açtığı fuarı yerli basının yanı sıra 16 ülkeden 23 tarım gazetecisi takip etti

ANFAŞ Fuar Alanında Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nı 125 ülkeden 53 bin 640 kişinin ziyaret ettiği açıklandı. Pandemiden önce 2019 yılında düzenlenen son fuarla kıyaslandığında ziyaretçi sayısında yüzde 26 artış sağlandı. Yeni mottosu “Keşfet, Büyüt, Kazan!” ile 20’nci kez ziyarete açılan fuar dünya tarım profesyonellerini bir araya getirdi.

SEKTÖR TEK ÇATI ALTINDA

Fuarın çok verimli geçtiğini anlatan Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “İki yılın ardından kapılarımızı ziyarete açtık ve çok başarılı bir fuar geçirdik. 25 ülkeden 510 firma ile 125 ülkeden tarım profesyonellerini tek bir çatı altında bir araya getirdik. Küresel salgından önce 2019 yılında düzenlediğimiz bir önceki fuarımıza göre bu yıl yüzde 26 oranında ziyaretçi artışı sağladık. 4 günde 53 bin 640 kişi Growtech’i ziyaret etti. Bu başarıda payı olan tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize, TC. Ticaret Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Antalya Ticaret Borsası, Türkiye Tohumcular Birliği, Sera Konstrüksiyon Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçılar Birliği, Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği, Basınçlı Sulama Sanayicileri Derneği gibi sektör ve meslek örgütleri, Growtech ekibimiz ve basın mensuplarına teşekkür ederim” dedi.

DÜNYA TARIMININ BULUŞMA NOKTASI

Growtech’in global tarım sektörüne katkısının büyük olduğunu ifade eden Er, “Fuarımız,  dünya tarımının buluşma noktası haline geldi. Firmalarımız hedefledikleri pazarlara Growtech ile ulaşabiliyor. Dünyanın dört bir yanından alıcılar Growtech’te aradığı tüm ürün ve çözümleri bulup işini geliştirebiliyor. Bu yıl en yüksek ziyaretçi gönderen ülkeler, İran, Ürdün, Irak, Mısır, Fas, Özbekistan, Lübnan, Rusya, Azerbaycan ve Kazakistan oldu. Ayrıca Growtech kapsamında Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizatörlüğünde düzenlenen Alım Heyeti Programı'na 7 ülkeden 19 alıcı firma katıldı. Hollanda, İspanya ve Macaristan özel ülke pavilyonlarında en yeni ürün ve teknolojilerini sergiledi. Katılımcı ve ziyaretçilerimizin yanı sıra dünya tarım gazetecileri Growtech’e büyük ilgi gösterdi. 16 ülkeden 23 tarım gazetecisi global tarım sektörünü takip etmek üzere Growtech’e katılarak özel toplantılarını gerçekleştirdi.” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: