Antalya
01.12.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Turizmde yılbaşı umudu
Turizmde yılbaşı umudu

Antalya’daki bir çok otel ve tatil köyü, yılbaşı akşamı için ünlü sanatçıların yer aldığı programlar düzenleniyor programlara ilginin yoğun olduğu belirtiliyor. 

Geçen yılbaşında Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle eğlence programları düzenlemezken, bu yıl Antalya başta olmak üzere Türkiye'de sahil bölgeleri ve metropollerdeki büyük otellerde yılbaşı özel eğlence programları hazırlandı. Antalya'daki beş yıldızlı otellerde Volkan Konak, Ebru Gündeş, İskender Paydaş, Ezgi Ayşe, Murat Alpsu, Della Miles, Karsu, Nellv White, Dirfters Tribute, Burcu Tokdemir, Alya, Linet, Selami Şahin, Ziynet Sali konser verecek.

KAMPANYALAR DÜZENLENDİ

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, seyahat acentelerinden aldıkları bilgiye göre yılbaşı dönemi için kampanyalar başladığını belirterek, “Ancak pandemi sürecinde müşterilerin son dakika satışlara yönelmesi nedeniyle taleplerin aralık ayı ortasından sonra hareketlenmesini bekliyoruz. Son dakika talebi belirleyici olacak. Talepte 2019 yılı seviyesinin yakalanabileceğini öngörüyoruz" dedi.

OTELLERDE DOLULUK BEKLENİYOR

Yılbaşına yönelik rezervasyon hareketliliğinin yavaş yavaş başladığını belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, otellerin birçoğunda süsleme ve eğlence programı hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Rezervasyon taleplerine göre 2020'den daha iyi bir yılbaşı hareketliliği görüldüğünü anlatan Atmaca, “Şu anda talepler hem Rusya hem Avrupa hem de iç pazardan. Devam eden erken rezervasyon kampanyaları da var. İyi bir yılbaşı geçeceğini umuyoruz, önümüzdeki bir ay içinde biraz daha netleşecek ama iyi bir yılbaşı görünüyor" dedi.

ÖNEMLİ BİR GEÇİŞ DÖNEMİ

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, 2021 sezonunun bitmek üzere olduğunu, 2022 sezonu ve turizmi 12 aya yaymak için yılbaşının önemli bir geçiş dönemi olduğunu söyledi. Yılbaşının ülkemize gelen turistler için de çok önemli bir dönemi kapsadığını belirten Yavuz, “Bu yüzden herhalde dünyada en çok turist alan şehir olarak bu yıl Antalya 9 milyona çıkacak. Gözler Antalya'nın üstünde olacaktır. Antalya'nın bu dönemde bütün korona tedbirlerini alması ve bunun yurtdışına anlatılması büyük önem taşıyor. Çünkü artık herkes bir yandan korona sürecini yaşarken bir yandan da artık normalleşmenin çabası içerisinde" dedi.

DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: