Antalya
27.11.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Kadınlar bizim onurumuzdur
Kadınlar bizim onurumuzdur

Deva Partisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlediği panelde kadın hakları ve İstanbul Sözleşmesi vurgusu yaptı

Deva Partisi, Konyaaltı İlçe Başkanlığı,  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yönelik panel düzenledi. Deva Partisi Konyaaltı İlçe Başkanı Şafak Çelik’ ve Antalya İl Kadın Çalışma Başkanı Nuray Özkul’un organizasyonu ile düzenlenen panele Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Helün Fırat ile Kurucu Kurul Üyesi Tuğba Tapsız ve partililer katıldı.

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR

Panelin açılış konuşmasını yapan Deva Partisi İl Kadın Çalışma Başkanı Nuray Özkul,  “Antalya Deva Kadınları olarak ilk günden beri aldığımız bu tarz üzücü haberlerde her zaman kadın arkadaşlarımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Şiddetin her türlüsünün gündem olmayacağı bir Türkiye için var gücümüzle çalışıp Deva olacağız” diye konuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VURGUSU

İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasının büyük bir hata olduğunu vurgulayan Muratpaşa İlçe Sekreteri Şevval Atıcı , kadınların hukuksal hakları ve şiddete uğradıklarında izlemesi gereken yollar hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Helün Fırat, “Bir ülkede hukuk tesis edilmezse bu durumda en büyük zararı kadınların ve çocuklar görür. Türkiye yakın zamanda kadın haklarını yakından ilgilendiren İstanbul Sözleşmesi’nden çıktı. Deva Partisi olarak bununla ilgili olarak Danıştay’a itirazda bulunduk. Bu konuda hukuksal mücadelemiz devam edecek. Kadınlar ve çocuklar geleceğin teminatıdır.” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: