Antalya
25.11.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Özer: Tek adam ülkeyi batırıyor
Özer: Tek adam  ülkeyi batırıyor

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, döviz kurundaki artışın ekonomi üzerindeki etkilerinin araştırılmasını istedi. 

Doların 13 liraya dayandığını ve ekonominin çok zora girdiğini vurgulayan Özer şunları söyledi, “Sayın Cumhurbaşkanı ve onun gibi düşünenlere soruyorum: Döviz kuru neden artıyor? Dolarla maaş mı alıyorsunuz? Yok, öyle değilse döviz kurundaki bu artışa neden seyirci kalıyorsunuz? Finans üzerine eğitim almış uzmanlar, önemli kürsülerde ders veren profesörler yalvarıyor, ‘Lütfen faiz indirimi yapmayın. Geri dönülmesi çok zor tahribatlar yaratıyorsunuz, hiperenflasyonun önünü açıyorsunuz:’ diyor. Ama tek kişi, ‘Ben ekonomistim, kitabını yazdım, dolar bizi terbiye edemez’ diyor ve kimseyi dinlemiyor. Yani döviz kurunda meydana gelen bu artışın kaynağı, nedeni, müsebbibi belli. Yarattığı tahribat da ortada! Ülkeyi batırıyor! Bir esnafımız dükkânının kapısına, ‘Değerli müşterilerimiz, fiyatlarımız geçtiğimiz haftaya göre daha pahalı olabilir fakat gelecek haftaya göre daha uygundur’ yazmış. Ben de ülkeyi bu duruma getirenleri millete havale ediyorum.”   

ARTIK YAKAMIZDAN DÜŞÜN

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nuri Cengiz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “A’dan Z’ye her şeyin patladığını, ekonomi bilmeye gerek kalmadan tüm halkımız yaşayarak öğrenmiş oldu. Fakat gerçek sorun şu ki, buna önlem almış olması, bunu çözmüş olması gereken hükümet, hala dersini almış olmaktan uzakta, kibir ve inatla devlet yönetmeye çalışmaktadır. Bu millet faizlerin düşmesini değil, kendilerini sefalete mahkûm edenlerin bu ülkenin yakasından düşmesini bekliyor” dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: