Antalya
15.11.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
AGC’den yeni proje
 AGC’den yeni proje

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında, Antalya’daki gazeteciler için çeşitli sportif etkinlikler düzenlenirken kentteki tüm spor etkinliklerinin de kamuoyuna daha etkin şekilde duyurulması sağlanacak.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında cemiyet üyeleri için düzenlenen spor faaliyetlerinde iş birliği içerisinde hareket edilmesi ve kentteki tüm sportif  faaliyetlerinin medya aracılığıyla kamuoyuna sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

GÜRHAN İLE TAŞ İMZALADI

 Protokol, AGC’nin idari merkezinde düzenlenen tören ile AGC Başkanı İdris Taş ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan arasında imzalandı. Protokol ile müdürlük ve cemiyet arasındaki iş birliğini güçlendirerek spor olaylarına ilişkin tüm yapıcı ve yaygınlaştırıcı faaliyetlerin medya aracılığı ile kamuoyuna sunulması ve gazeteciler cemiyeti üyeleri için düzenlenen spor faaliyetlerinde iş birliği içerisinde hareket edilmesi hedefleniyor. Protokol ile AGC üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün tesislerinden de  faydalanabilecek.

TÜM YAŞ GRUPLARI İÇİN SPOR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, kentte sporu bütün yaş gruplarına yaymayı hedeflediklerini ifade etti. Bu anlamda cemiyet ile yaptıkları iş birliği protokolünü çok önemsediklerini anlatan Gürhan, “Yaptığımız etkinlikleri doğru şekilde duyurabilmemiz çok önemli. Bu anlamda cemiyetin önemli bir desteği olacak. Bakanlığımızın isminde ‘Gençlik’ ifadesi olmasına rağmen biz sporu 7’den 77’ye her yaş ve meslek grubuna yaptırmayı hedefliyoruz. Protokolün bu anlamda da çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İLK ETKİNLİK KÖPRÜLÜ KANYON’DA

AGC Başkanı İdris Taş da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzaladıkları iş birliği protokolüyle gazetecilerin sosyal aktivite ve spor yapma alışkanlıklarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Üyelere yönelik çeşitli organizasyonlar gerçekleştirileceğini dile getiren Taş,  “Protokol kapsamında ilk sportif etkinlik  Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda gerçekleştirilecek.  20 Kasım 2021 Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte üyelerimiz, Köprülü Kanyon ve Tazı Kanyonu’nda doğa yürüyüşü yapacak ve rafting heyecanı yaşayacak.” dedi.

HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: