Antalya
10.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
UNUTMAYACAĞIZ
UNUTMAYACAĞIZ

Antalyalılar tek vücut olup ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken, kent protokol üyeleri de yayınlandıkları mesajlarla 83. ölüm yıl dönümünde Ata’mızı andılar.

 

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği(ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca , büyük kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü ölüm yıl dönünü nedeniyle mesaj yayınladılar.  

Mesajlarda şunlar kaydedildi:

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI

Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır. Türk Milleti var oldukça Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya ve yaşatmaya devam edecektir.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında, milletçe minnet, özlem ve rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Bugün Ata’mızı kaybetmiş olmanın acısı ve üzüntüsünü bir kez daha yaşarken, O’nun ilke ve inkılapları doğrultusunda emanetine sahip çıkmaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini korumaya söz veriyoruz.

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL

Gelecekte demokrasiyi hedefleyen, halkın özgür iradesiyle ülkesini yönetmesini sağlayan bir cumhuriyet inşa etti. Türkiye’mizin aydınlanma dönemini gerçekleştirdi. Muasır medeniyetlerini üzerine çıkma idealini bizlere kazandırdı. Emsali benzeri olmayan değişimi, bir aydınlanmayı 100 yıl önce bizlere yaşattı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83’üncü yıl dönümünde sayı, sevgi, özlem, minnet ve hürmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti gibi bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan,  güçlü ve sağlam bir eseri ortaya koymuştur. Bu gün bizlere düşen Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı her koşulda korumak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayreti ile çalışarak güzel yarınlara hep birlikte ulaşmak ve gelecek nesillere daha güçlü olarak teslim etmektir.

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN

Bugün hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Bizler Ata’mızın açtığı yolda ilerleyerek gösterdiği amaçlara ulaşmak için çaba göstereceğiz. Demokratik ve laik Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yüceltecek, tüm kurum ve kurallarıyla sonsuza değin yaşatacağız. Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmayı sürdürecektir.

İBRADI BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KÜÇÜKKURU

Kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ektiği tohumlar filizlendi, büyüdü ve gelişti. Türkiye Cumhuriyeti, onun gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine koşar adım ilerlemeye devam ediyor. Bizler de O'nun gösterdiği yolda, ülkemizi en çağdaş seviyeye getirecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız.

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN

Bize düşen, 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil, O’nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Büyük Önder’in “Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır” sözünden yola çıkarak, O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR

 Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için eğitimden hukuka, kültürden toplumsal alana, bilim ve teknolojiden ekonomiye birçok alanda devrim yapan Ata’mız üreten Türkiye’nin bağımsız kalabileceğine inanandı ve bunun için çalıştı. Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkıyoruz. Ata’mızın yolu yolumuzdur. Yeni nesil O’nun ilke ve hedeflerinin bilinciyle yetişmeli, yetişmeli ki çağdaşlaşma yolunda kararlılıkla yürüyebilelim.

ANSİAD BAŞKANI AKIN AKINCI

Atatürk ülkenin kalkınması için batı uygarlığının biliminden, teknolojisinden yararlanarak çağdaş uygarlık düzeyine çıkma hedefini hayata geçirdi. Atamız bu amacı daha somut olarak 'Büyük davamız, en medeni en müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir' şeklinde ifade etmiş ve refah toplumu olmayı hedef göstermiştir. Bu anlamda yüce Atatürk'ün ölümünün 83. yıldönümünde sevgi ve saygı ile anıyoruz

MMO ANTALYA ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM ATMACA

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83’üncü yıl dönümünde saygı, sevgi ve büyük bir özlemle anıyorum. Türk milletinin yüksek karakterinin timsali olan Atamızın bizlere bıraktığı bu vatan için, yılmadan çalışmak her Türk evladının en ulvi görevi ve sorumluluğudur. Bizler de bu bilinçle; Atamızın izinde, bilimin ışığında tüm gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: