Antalya
Yayın Tarihi : 09.11.202101:01
Güncelleme Tarihi : 08.11.202117:03
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
HobiFest’e danslı veda-VİDEO
HobiFest’e danslı veda-VİDEO

 Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek hobi festivali 'HobiFest 2021', haftasonu Antalyalıların akınına uğradı.

 Off-road özel seyirci etabı, nostaljik otomobil ve motosiklet sergisi, Demirören Haber Ajansı (DHA) Antalya muhabirlerinin Manavgat İlçesi'nde yaşanan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük yangın felaketi olarak kayıtlara geçen orman yangınında çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi, acil afet haberleşme birimi TRAC'ın canlı performansı, satranç ve mangala turnuvası, motosiklet ve bisiklet sürüş eğitimleri, drift yarışı, drone yarış ve eğitimleri, paramotor ve mikrolight uçuş gösterileri gibi pek çok stantlara ilgi yoğun oldu.

BAŞKAN DİREKSİYON BAŞINDA

Festivale Türk Hava Kurumu (THK), motosiklet ve bisiklet kulüpleri, doğa sporları dernekleri, Antalya Klasik Araçlar Kulübü, kamp ve karavan dernekleri, Drone Sporları Kulübü, fotoğraf kulüpleri, Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Özel Çocuklar Lokomotif Band Ritim Grubu gibi birçok kurum, vakıf, dernek ve kulüp de katılım sağladı.Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de festival heyecanını vatandaşlarla birlikte yaşadı. Böcek, festivalin son gününde etkinlik alanında off-road aracının direksiyonuna geçerek özel hazırlanan parkurda sürüş heyecanı yaşadı.

GELİN DAMAT DANSIYLA VEDA

HobiFest 2021'in son gününde birbirinden renkli konserlere, dans gösterilerine ve tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Festivalin kapanışı, fotoğraf çekimi için alana gelen gelin ile damadın dansıyla daha da renklendi. Nostalji arabaların arasında bir araçtan yayınlanan müzik eşliğinde dans eden çift, izleyen kalabalığın alkış yağmuruna tutuldu. Çift, festival alanından çıkıp düğün salonunun yolunu tuttu. Kapanışın son dakikalarında çalan oyun havalarına kendilerini kaptıran stantlardaki görevli gençler de doyasıya çiftetelli oynayarak 'HobiFest 2021'e veda etti.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: