Antalya
01.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Antalya Edebiyat Günleri, 6 yaşında
Antalya Edebiyat  Günleri, 6 yaşında

Muratpaşa Belediyesi’nin, 4-7 Kasım tarihlerinde 6’ncısını gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında Buket Uzuner, Latife Tekin, Cevat Çapan gibi önemli isimler okuyucuları ile buluşacak.

 

Muratpaşa Belediyesinin bu yıl altıncısını düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri, 4 Kasım Perşembe günü başlıyor. Açılış günü saat 17.00’de Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde Lütfü Dağtaş’ın, küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı “Fotoğrafın Caz Saatleri” isimli sergisi açılacak. 

ETKİNLİKLERİN MERKEZİ

Antalya Edebiyat Günleri’nde ikinci gün,5 Kasım Cuma, saat 11.00’de Onur Bilge Kula’nın konuşmacı olarak yer alacağı “Hacı Bektaş Veli’den Abdal Musa’ya İnsancılık ve Çoğulculuk Düşüncesi” söyleşisiyle başlayacak. Söyleşi, Erdal İnönü Kent Parkı’nda yapılacak. Saat 14.00’te ise Kamile Yılmaz’ın yöneticiliğinde, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte Ayşegül Tözeren ve Tuğrul Keskin’in konuşmacı olarak yer alacağı “Antalya’da Edebi İzler” başlıklı panel, yine Erdal İnönü Kent Parkı’nda gerçekleştirilecek. Ardından 17.00–18.30 arasında Antalya Edebiyat Günleri’ne katılan şairler ve Antalyalı şairlerin şiirle okuyacağı “Şiir Akşamı” düzenlenecek.

ÜÇÜNCÜ GÜN

30 Ekim Cumartesi etkinlikleri ise Erdal İnönü Kent Parkı’nda, saat 11.00 – 12.30 arasında “Pandemiyi Yaşarken ve Yazarken” başlıklı panelle başlayacak. Özcan Karabut’un yöneticiliğini yaptığı panelde Buket Uzuner, Ayşegül Tözeren, Latife Tekin ve Eylem Ata Güleç’in konuşmacı olarak katılacak. Saat 14.30’da ise Prof. Dr. Nedret Öztokat Kılıçeri’nin yöneticiliğini yapacağı“Salgınlar ve İnsanlar: Ütopya ve Disütopya Ülkesine Yolculuk” başlıklı panel başlayacak. Panele, Prof. Dr. Seval Şahin Gümüş, Prof. Dr. Emine Tevfika İkiz ve Selahattin Yıldırım konuşmacı olarak katılacak. Eğitim İş Antalya Şubesi’nde ise saat 17.00’de Buket Uzuner, Latife Tekin, Cevat Çapan ve Eylem Ata Güleç’in katılımıyla edebiyat konuşmaları gerçekleştirilecek.

SERENAD BAĞCAN SAHNE ALACAK

Antalya Edebiyat Günleri’nin ödül töreni ise cumartesi saat 20.30’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Serenad Bağcan’ın sahne alacağı gecede onur ödülleri Buket Uzuner ve Cevat Çapan’a sunulurken  En İyi İlk Öykü Kitabı dalında Derya Sönmez’e ve En İyi Öykü Kitabı dalında ise Eylem Ata Güleç’e ödülleri verilecek. Antalya Edebiyat Günleri, pazar günü Perge Antik Kenti’nde  gerçekleştirilecek geziyle sona erecek.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: