Antalya
30.09.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Tohum firmasından farkındalık yarışması
Tohum firmasından  farkındalık yarışması

ANTALYA'da tarım alanında faaliyet gösteren Grow Fide, küresel ısınmaya dikkat çekmek için su ve enerji konulu yarışma düzenledi. Yarışmada derece elde eden 4 personele para ödülü verildi.

Antalya'nın Aksu ilçesinde faaliyet gösteren aşılı fide üretiminde Türkiye'nin öncü kuruluşlarından olan Grow Fide firmasının yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 100 milyon fideye ulaştı. Her çeşit sebze ve mevsimlik çiçek fidesi üreten 400 kişinin çalıştığı firma küresel ısınmaya dikkat çekmek için personeller arasında bir yarışma düzenledi.

4 PERSONELE ÖDÜL

Çiftçilerde farkındalık uyandırmak amaçlı, enerji ve su tasarrufuna yönelik tasarlanan yarışmaya 29 kişi katıldı. Yaratıcı fikirlerini en iyi anlatan 4 personele para ödülü verildi. Yarışmada Zeynep Çolu birinci, Özlem Temel ikinci, Berna Özcan üçüncü olurken, Türkan Orak jüri özel ödülüne layık görüldü.

HER YIL DÜZENLENECEK

Ödül törenine Grow Fide Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Ünal ile eşi Prof. Dr. Narin Ünal ve çalışanlar katıldı. Enerji ve su tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak ve örnek olmak amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini belirten Prof. Dr. Narin Ünal, "Firma olarak enerji ve su tasarrufu konusunda sizlerin yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarmak için bir yarışma düzenlemenin yararlı olacağını düşündük. Bu yarışmayı geleneksel hale getirip her sene tekrarlayacağız" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: