Antalya
28.09.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
TARSİM'den ATSO'ya ziyaret
TARSİM'den ATSO'ya ziyaret

 ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Süleyman Özer'i ziyaret eden Tarım Sigortaları Havuzu İşletmesi (TARSİM) Genel Müdürü Serpil Günal, Manavgat bölgesinde çıkan orman yangılarında zarar gören üretici ve yetiştiricilere ödenen tarım sigortalarıyla ilgili bilgiler verdi.

TARSİM Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel, Bölgeler Grup Müdürü Murat Kaya, Antalya Bölge Müdürü Gökçe Tüketmez ve ATSO Meclis Üyesi İbrahim Düzenli'nin de hazır bulunduğu ziyaretten memnuniyetini dile getiren ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, TARSİM'in tarım sektörü için önemine değindi. Özer, artan küresel ısınma probleminin doğal afetleri tetiklediğini, bunun sonuçlarının da başta tarımsal üretiminde olmak üzere hayatın tüm alanlarında hissedilmeye başlandığını kaydetti.

10 İLDEN 1006 İHBAR GELDİ

Ziyarette TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, yangın ve fırtına nedeniyle ortaya çıkan hasarların son durumu hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Günal şunları söyledi:"Ülkemizin pek çok noktasında meydana gelerek, can ve mal kayıplarına yol açan ve aynı zamanda tarımsal faaliyetleri de olumsuz yönde etkileyen yangın ve fırtına hadiseleri sebebiyle tüm ekibimiz çalışmalarını büyük bir hassasiyetle ve titizlikle sürdürmektedir. Söz konusu yangınların meydana gelmesini takiben, Adana, Osmaniye, Antalya, Mersin, Muğla, Balıkesir, İzmir, Karaman, Aydın ve Burdur'dan 1006 adet ihbar alındı. Toplam 764 adet hasar ihbarı yapılan Antalya'daki ihbarların büyük bir kısmını hayvan hayat sigortaları branşı oluşturmaktadır."   

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: