Antalya
17.09.2021
A
GÜNDEM , ADLİYE
Altınbeşik'e 20 bin ziyaretçi
Altınbeşik'e 20  bin ziyaretçi

Antalya'nın İbradı ilçesi Ürünlü Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Altınbeşik mağarası yerli ve yabancı ziyaretçilerinin akınına uğruyor

İbradı Belediyesi adına Altınbeşik Mağarası işletme sorumlusu Yılmaz Özdoğan, özellikle fotoğraf tutkunlarının mağaranın sunduğu görsel zenginliğe hayran kaldığını ifade ederek, "Mağarayı ziyaret edenlere en kaliteli hizmeti sunmak ve kentimizin tanıtımına katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

 HEDEF 150 BİN ZİYARETÇİ

 İbradı Belediyesi olarak pandemiden sonra normalleşme süreci ile birlikte dünyanın en büyük üçüncü, Türkiye’nin ise en büyük yeraltı gölü mağarası olan Altınbeşik Mağarası'nı hizmete açtıklarını söyleyen Özdoğan, "Mağarayı yaklaşık 2 ay önce hizmete açmıştık. İki aylık süreçte 20 bin civarında ziyaretçi ağırladık. Önümüzdeki yıl yapacağımız iyileştirmelerle bu rakamı kış ayları da dahil olmak üzere yıl bazında 150 bine çıkartmayı planlıyoruz. Bu muhteşem doğa güzelliğini ve Mağarayı görmek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.   Özdoğan, mağarayı hafta içinde günde 200-250 civarında ziyaretçi geldiğini, hafta sonları ise günlük 500 civarında ziyaretçi geldiğini sözlerine ekledi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: