Antalya
13.09.2021
A

CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demiral 10 Temmuz’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş, Demiral’ın ölümünden sonra ilçe örgütüne afiş asmak isteyen Konyaaltılı gençler anahtar bulamadıkları için afişi geç saatte asmıştı. CHP’de ikinci anahtar krizi Muratpaşa’da yaşanıyor. Özetlemek gerekirse;  CHP Muratpaşa İlçe Örgütü cumartesi günü mahalle temsilcileriyle buluşma yaptı. Belediye başkanından milletvekillerine kadar her kesimden katılım oldu. CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanı Hakan Genbeş ise buluşmada yer almadı. Genbeş, katılmama nedenini ‘Çağrılmadıklarını ve bilgilendirilmediklerini’ söyleyerek açıkladı.

Hakan Genbeş ile CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sosyal medyadan bir hayli tartıştılar. Konuyla ilgili ayrıntıları www.antalyakorfez.com sitesindeki haberimden okuyabilirsiniz. Fakat o tartışmada bir cümle dikkatimi çekti. Genbeş, “Elimizde parti anahtarı bile yok” diyerek Hasan Şahin’e ağır bir suçlama yöneltti. Hasan başkanı tanırım. Mert, dik duran, örgütten gelen bir yapısı vardır. Eğer iddia doğruysa Şahin’in bu hatayı biran evvel düzeltmesi gerekir.

Muratpaşa buluşmasının ardından son 1 yılda yaşananları sorgulayınca CHP’de bir gençlik sorunu olduğuna dair kuşkularım arttı. Geçtiğimiz yıl CHP Kepez örgütünde de Akın Kaymak tartışmalı bir şekilde görevden alınmış, daha sonrasında bu görevden almanın mezhepsel olduğu iddia edilmişti. Konyaaltı’ndan sonra Muratpaşa’da da gençlere anahtar vermeme krizi baş gösterdi. Gençler mi çok isyankâr, ağabeyleri mi onları dizginlemeye çalışıyor bilemedim.

İkinci konumuz yine Muratpaşa’dan…  CHP İlçe Başkanı Hasan Şahin Cuma günü yaşanan bir vakayı kamuoyu ile paylaştı. Özetle; Malatyalı iki gencin yüz yüze eğitim için Antalya’ya geldiğini, Akdeniz Üniversitesi yurdunda kalmak için test yaptırdığını, gençlerden birinin test sonucu pozitif çıkınca yanındaki arkadaşıyla birlikte yurda alınmayıp sokakta kaldığını aktardı. Şahin, İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu gibi vakalar için bir otelle anlaştığını fakat her iki öğrencinin de otelde geçirecekleri 14 günlük karşılığında kişi başı 7 bin lirayı ödemeleri gerektiğini, Turunç Masa’nın bu noktada devreye girerek, ücreti Muratpaşa Belediyesi’nin karşılayacağını duyurdu.

 

Aşı zorunlu hale geldi. Bu iki öğrenci aşı olmamış ve PCR testi pozitif çıkınca Kredi Yurtlar Kurumu ikisini de kayıt etmemiş. Bu noktada devreye giren devlet, gencecik çocukları günlüğü 500 liradan bir otele yerleştirmeyi çözüm olarak sunuyor! Bu gençler tatile mi geldi, okumaya mı? Ayrıca günlüğü 500 liradan 14 günde 7 bin lira istenen oteli gerçekten merak ettim. Bir de İl Sağlık Müdürlüğü bu otelle anlaşma yapmış, yani bu fiyat indirimli! İndirimsiz hali ne kadar Allah bilir.

Aşı zorunlu evet, ama PCR testi pozitif çıkan öğrenciler için çözüm otel değil. Belki Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde izole bir alan oluşturulabilir. Sonuçta aşı olsa dahi ilerleyen süreçte koronavirüs belirtisi gösterecek, testi pozitif çıkacak öğrenciler olacak. Hepsini otele mi göndereceksiniz? Bu mantıksız duruma bir çözüm bulunmalı.

Ve gençler, lütfen aşı olun! Siz bari cahil takımına uyup aşı karşıtlığı yapmayın. Umudumuz sizde! Unutmayın; ya aşı olup çözümün bir parçası, ya da aşı olmayıp çözümsüzlüğün bir parçası olursunuz

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok