Antalya
09.09.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Başkan Öztürk'ten gönül alma ziyareti
Başkan Öztürk'ten gönül alma ziyareti

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, hafta sonu yapılan Elmalı Yağlı Güreşleri’nde tribüne alınmadığı iddia edilen Ali Gürbüz’ün annesi Hatice Gürbüz'ü ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

 

Hafta sonu yapılan 669. Elmalı Yağlı Güreşleri bitiminde Korkuteli Belediyesi Başpehlivanı ve efsane güreşçi Recep Gürbüz'ü oğlu Ali Gürbüz, ailesinin tribünlere alınmadığını belirterek zehir zemberek bir açıklama yapmıştı. Gürbüz, açıklamasında babasının anısına saygısızlık yapıldığını belirterek organizasyonu gerçekleştiren Elmalı Belediyesi'ni topa tutmuştu. 

 

GÜVENLİK GÖREVLİSİ TANIMAMIŞ

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ise eleştirilere Ali Gürbüz'ün annesi Hatice Gürbüz ile dedesi Mehmet Öztürk'ü ziyaret ederek cevap verdi. Öztürk,  "Öncelikle Başpehlivanımız Ali Gürbüz’ün kıymetli annesi ve teyzesinin güreş sahasına alınmadığı yönündeki yanlış anlaşılmayı buradan düzeltmek istiyorum. Final müsabakalarının gerçekleştirildiği güreşlerimizin üçüncü gününde emniyet güçlerimiz güvenlik seviyesini en üst düzeyde tutmuş, tabiri yerindeyse saha etrafında kuş uçurtmamıştır. Hal böyle iken ve giriş kapılarında Antalya’dan gelen kontrolden sorumlu polis memuru ve özel güvenlik ekipleri yer almakta idi. Dolayısıyla görevli polis memurlarımızın Başpehlivanımız Ali Gürbüz’ün değerli annesi ve teyzesini tanımamış olması gayet normal ve anlayışla karşılanacak bir durumdur. Bu sırada çok kısa bir süre kapıda beklemek zorunda kalan Ali Gürbüz'ün, değerli annesi Hatice annemiz ve teyzesi şahsım tarafından tesadüfen fark edilmiş ve şoförüme verdiğim talimatla protokol tribünündeki yerlerine alınmaları sağlanmıştır” dedi.

 

GÖLGE DÜŞÜRÜLMEYECEK

669. Yıldır sürdürülen Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne hiçbir kişi, kurum ya grubun gölge düşüremeyeceğini ve kalitesini bozamayacağını kaydeden Öztürk “Bu bağlamda Başpehlivanımız Ali Gürbüz ve değerli ailesine her ne kadar kurumumuz tarafından böyle bir davranış sergilenmese de yaşanan bu yanlış anlaşılmaya son vermek adına Hatice Gürbüz annemizi ve dedesi Mehmet Öztürk amcamızı ziyaret ederek gönlünü almak istedik. Tarihimizin en eski güreş organizasyonuna gölge düşürmemek için azami gayreti gösterme çabasındayız. durumun tamamen algı çalışması olduğunu kamuoyunun takdirlerine arz ederim” diye konuştu.

Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: