Antalya
09.09.2021
A
GÜNCEL , VİDEOLU HABERLER
Doğum yaptıktan sonra virüse yenildiler-VİDEO
 Doğum yaptıktan sonra  virüse yenildiler-VİDEO

Kumluca ve Finike ilçelerinde yeni doğum yapan 2 anne koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Testi pozitif çıkan annelerden biri doğumdan 10 gün sonra ölürken diğerinin ikiz bebekleri sezaryenle alındı. Sağlıklı olan bebeklerden ikiz bebeklerin birinde de Covid-19 tespit edildi. 

Kumluca ilçesinde, Ceylin Göktaş (30) isimli kadın hastanede doğum yaptı. Doğumdan bir gün sonra ise korona virüs belirtileri başladı. Ceylin Göktaş, hemen hastanede tedavi altına alındı. Göktaş, 10 günlük tedavi sürecinin ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ceylin Göktaş,  Kumluca Hacılevliler Zeytinlik Mezarlığı'nd,  Covid-19 tedbirleri eşliğinde toprağa verildi. Ceylin Göktaş’tan geriye 10 günlük bebeği kaldı. 

 SEZERYANLA ALINDI

Finike ilçesinde ise hamile olan ve doğumuna bir ay kalan Nursel Aksoy, koronavirüse yakalandı. Nursel Aksoy’un durumu ağırlaşınca ikiz bebekleri sezaryen yoluyla aldılar. Bebeklerden birinde koronvirüs tespit edilirken diğeri sağlıklı bir şekilde doğdu. Ancak anne Nursel Aksoy operasyondan kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Nursel Aksoy’un cenazesi de Finike Şehir Mezarlığında toprağa verildi. İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: