Antalya
05.09.2021
A
GÜNCEL , YAŞAM
Ayrancılılar aşurede buluştu
Ayrancılılar aşurede buluştu

Karaman Ayrancılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, geleneksel aşure gününde bir araya geldi

 

Antalya’da yaşayan Karaman iline bağlı Ayrancı ilçesi doğumlular, geleneksel hale getirdikleri aşure gününde bir araya gelerek hasret giderdi.

Muratpaşa Belediyesi Abdulllah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde hemşerilerine ev sahipliği yapan Karaman Ayrancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Dikici, “ Yılın belli zamanlarında bir araya gelerek memleketimiz Ayrancı’nın kültürünü, örf adet ve geleneklerini yaşatmaya çalışıyoruz. Memleketimiz Ayrancı ile yaşadığımız kent Antalya’nın kültürünü harmanlıyoruz. Türkçeyi resmî dil olarak kullanan Karamanoğlu Mehmet Bey’i unutmuyoruz, arap aşı yemeğimizi unutmuyoruz, zengin mutfak kültürümüzü ve dayanışma duygularımızı pekiştiren aşure günlerini unutmuyoruz. Böyle zamanlarda bir araya gelerek yeni nesil gençlerimize de kültürümüzü yaşatmalarını öğütlüyoruz. Davete icabet edip gelen hemşerilerinize teşekkür ediyorum. “ dedi. 

Ayrancılıların aşure gününe CHP İl Başkanı Nuri Cengiz ve Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü yöneticileri ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: