Antalya
18.08.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
İkinci inovasyon günleri başladı
İkinci inovasyon  günleri başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilikçi, özgün ve katma değeri yüksek iş fikirlerini, iş dünyasıyla buluşturacağı Muratpaşa İnovasyon Günlerinde ikinci eğitim dönemi başladı. Kahve atıklarından gübre üretmek isteyen, seyyar satıcıları kent dokusunun parçası haline getirmek için çalışan birçok girişimci ve girişimci adayı 18 oturumda tamamlanacak eğitimlerin ardından sertifikalarını alacak.

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin (ASSİM), katma değeri yüksek, özgün ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmayı hedefleyen Muratpaşa İnovasyon Günlerinde ikinci eğitim dönemi başladı.Yenilikçi iş fikrine sahip herkese açık girişimcilik ve iş fikirleri eğitim programı, iş ve gelir modeli geliştirme, iş planı hazırlama, pazarlama ve satış gibi 10 ayrı başlıktan oluşuyor. 18 oturumda tamamlanacak program üç gün devam edecek. Eğitim programına katılan girişimci ve girişimci adaylarına üçüncü günün sonunda sertifika verilecek.

SEYYAR SATICILARA HİJYEN

İkinci eğitim programında yer alan isimlerden biri Işıklar Caddesi ve Kaleiçi’nde işletmeleri bulunan Çağdaş Bozkurt oldu.Bozkurt, Antalya’da seyyar satıcıları hijyenik ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamak, düzenli şehircilik ve belediyecilik anlayışıyla konumlandırmaküzerine çalıştığını söyledi.

‘ASSİMLE YÜRÜYECEĞİZ’

Karavan konseptli kafeshop projesini geliştirmek için Muratpaşa İnovasyon Günlerine katıldığını belirten Ahmet Furkan Sarı ise “ Muratpaşa Belediyesi ASSİM’i duyduğumda bana katkılarının olabileceğini, ortak proje yürütebileceğimizi düşündüm. Sağ olsunlar, çok yardımcı oldular. Belediyenin veri tabanına kayıtlı bir girişimci olarak projelerimi ASSİM’le beraber yürütebileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

FİNAL EYLÜL AYINDA

Yaratıcılık, girişimcilik ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Muratpaşa İnovasyon Günlerinde, ikinci eğitim programının tamamlanmasıyla birlikte iş fikri sahiplerine, iş dünyası ile etkileşim, ön kuluçka, kuluçka ve ortak çalışma alanları, mentorluk, danışmanlık gibi destekler verilecek. Bu destekleri alan girişimci adayları, eylül ayında, Muratpaşa İnovasyon Günlerinin final programına katılacak. Final programında, yenilikçi ve özgün fikirler iş insanlarıyla buluşacak ve oluşturulacak jüri en iyi iş fikirlerini belirleyecek.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: