Antalya
14.08.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
İkinci dönem başlıyor
İkinci dönem başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilikçi, özgün ve katma değeri yüksek iş fikirlerini, iş dünyasıyla buluşturacağı Muratpaşa İnovasyon Günlerinde ikinci eğitim dönemi pazartesi başlıyor. Üç gün sürecek program 10 başlık, 18 oturumda gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda Avrupa’nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesine ev sahipliği yapan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin (ASSİM), Antalya’dan katma değeri yüksek, özgün ve yenilikçi projeler ortaya çıkarmayı hedefleyen Muratpaşa İnovasyon Günlerinde ikinci dönem başlıyor.

Yenilikçi bir fikre sahip herkesin katılabileceği girişimcilik ve iş fikirleri eğitim programı pazartesi ASSİM yerleşkesinde başlayacak. Üç gün devam edecek eğitim programı, iş ve gelir modeli geliştirme, iş planı hazırlama, pazarlama ve satış gibi 10 ayrı başlıktan oluşuyor. Program, 18 oturumda tamamlanacak. Eğitim programına katılan girişimci ve girişimci adaylarına üçüncü günün sonunda sertifikada verilecek.

Yaratıcılık, girişimcilik ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Muratpaşa İnovosyon Günlerinde, eğitimlerin ardından iş fikri sahiplerine, iş dünyası ile etkileşim, ön kuluçka, kuluçka ve ortak çalışma alanları, mentorluk, danışmanlık gibi destekler verilecek. Bu destekleri alan girişimci adayları, eylül ayında,Muratpaşa İnovasyon Günlerinin final programına katılacak. Final programında, yenilikçi ve özgün fikirler iş insanlarıyla buluşacak ve oluşturulacak jüri en iyi iş fikirlerini belirleyecek.

Muratpaşa İnovasyon Günlerinin ilk eğitim programı, temmuz ayında gerçekleşti. Programının sertifika törenine katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, üç ay sürecek bu çalışmanın temel amacının girişim atmosferini Muratpaşa'da geliştirmek olduğunu söylemişti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: