Antalya
03.08.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Başkan Sözen, Habibe Teyze’yi unutmadı
Başkan Sözen, Habibe  Teyze’yi unutmadı

Manavgat’ı etkisi altına alarak hayatı durma noktasına getiren orman yangınlarında evini ve hayvanlarını kaybeden Habibe Güven’e (60), Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen aracılığıyla Konya’dan bağış kampanyasında gelen 2 adet keçi teslim edildi

Oymapınar Mahallesi’nde yaşanan yangından sonra hayvanları telef olan ve tek geçim kaynağının keçileri olduğunu belirten Habibe Güven, Manavgat Belediyesi ekipleri tarafından keçilerin ve yemlerin getirildiğini görünce duygu dolu anlar yaşadı. Habibe Güven, gözyaşları içerisinde evinin ve ahırının yandığını belirterek kendisini unutmadığı için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Manavgat halkının zor günlerden geçtiğini ve tüm acılara beraber ortak olarak birlikte üstesinden geleceklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaraları bir nebze de olsa sarmaya çalıştıklarını belirtti.

 

ACILARI PAYLAŞIYORUZ

Başkan Şükrü Sözen, “ Manavgat’ımızda hayatı durma noktasına getiren yangınlardan sonra halkımızla birlikte tüm yaralarımızı birlikte sarmaya çalışıyoruz. Tüm Türkiye’nin yardım kampanyamıza seferber olmasından sonra Konya’dan duyarlı bir vatandaşımız Manavgat’a keçi gönderdi. Biz de Habibe Güven’in yangında mağdur olduğu haberini alınca acısını biraz hafifletmek amacıyla kendisine 2 tane keçi teslim etmek istedik. Manavgat Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için zaman mefhumu gözetmeksizin yanlarındayız. Acıları paylaşarak azaltmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: